Basın Konseyi:Hüsnü Mahalli'nin sağlığından endişe duyuyoruz

Basın Konseyi:Hüsnü Mahalli'nin sağlığından endişe duyuyoruz

Basın Konseyi yazılı açıklama yaparak dün akşam gözaltına alınan Hüsnü Mahalli’nin sağlığından endişe duyulduğunu belirtti.

Basın Konseyi tarafından yapılan açıklamada yazdığı tweet'ler nedeniyle gözaltına alınan gazeteci, televizyon yorumcusu, Ortadoğu uzmanı Hüsnü Mahalli'nin sağlık durumundan endişeli olunduğu belirtilerek: “Yaklaşık bir gündür hâlâ ifadesi alınmadan, Cumhuriyet Savcılığı yerine Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlar bölümünde tutulması, birçok hastalığa sahip olan Hüsnü Mahalli'nin yaşamını tehlikeye sokmaktadır. İleri derecede MS hastası olan Mahalli, aynı zamanda yürüme güçlüğü de çekmektedir. Zaman zaman elektrikli şok aleti kullanarak, tıbbi araçlar ve ilaçlarla yaşamını devam ettiren gazeteci Mahalli'nin bazı televizyoncular tarafından "hedef gösterilmesi" ve sosyal medyada linç kampanyası başlatılmasının akşamında evinde gözaltına alınması, normal demokrasilerde yaşanmaması gereken bir uygulamadır” denildi.

Hüsnü Mahalli’nin, ciddi risk altında olduğu vurgulanan açıklamada şöyle denildi: “Sağlığıyla ilgili kaygılarımız her geçen saat artmaktadır. Kritik sağlık durumu göz önüne alınarak bir an önce ifadesine başvurulup serbest bırakılmasını talep ediyoruz.

Avukatının sağlık raporlarını ve UYAP evraklarını gerekli makamlara iletmesine rağmen ifade alımıyla ilgili sürenin uzaması sonucu doğacak hayati sonuçların sorumluluğunu da kimin yükleneceğini bilemiyoruz.” (MEDYA SERVİSİ)
 

www.evrensel.net