Ekin'in kaybedilmeden önceki son görüntüleri yayımlandı

Ekin'in kaybedilmeden önceki son görüntüleri yayımlandı

52 gündür kendisinden haber alınamayan Müjgan Ekin’in, kendilerini “polis” olarak tanıtan kişilerce kaçırılmadan önceki son görüntüleri yayımlandı. 

Müjgan Ekin, 24 Ekim tarihinde Ankara’da kendilerini “polis” olduklarını belirten kişiler tarafından kaçırıldığı iddia ediliyor. Ailesinin yaptığı başvurulara rağmen Ekin’den 52 gündür haber alınamazken, 1HaberVar’ın ulaştığı görüntüler ve Müjgan Ekin’in kaybedilmesine ilişkin yürütülen soruşturma dosyasında dikkat çekici ayrıntılar yer alıyor.

BİR DAVASI DAHİ YOK AMA ‘TERÖR ÖRGÜTÜ ÜYESİ’ OLARAK KAYDA GEÇTİ!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Ekin’in ailesinin yaptığı başvuru üzerine yürütülen soruşturma dosyası, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne devredilmesi yönünde talimat verdi. Adli Kolluk Birimi tarafından Ekin’in kaybedilmesine dair yürütülen soruşturma sonucu hazırlanan tutanakta, Müjgan Ekin hiçbir gözaltı ve dava dosyası olmamasına rağmen “Terör Örgütü Üyesi” ve “Örgütün Faaliyetlerine Katıldığı”nın tespit edildiği görüşüne yer veriliyor. Bu gerekçe ile “Müjgan Ekin’in kaçırılma ihtimalinin olabileceği” ihtimaline varılarak, soruşturmanın Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yürütülmesi isteniyor.

SON GÖRÜNTÜLERİ VE DİKKAT ÇEKEN AYRINTILAR 

Tutanakta, bu bilgiler yer alırken, Müjgan Ekin’in Ankara Batıkent’te bindiği taksiden kaçırılmadan önce son olarak göründüğü güvenlik ve MOBESE kameralarındaki ayrıntılar oldukça dikkat çekici. Görüntülerde, Müjgan Ekin Batıkent Gimsa çıkışına giderken, birçok kez güvenlik kamerası görüntülerinde görülüyor. Bu görüntülerde, telefon ile konuşan bir şahsın, Müjgan Ekin’i takip ettiği izlenimi veriyor. Müjgan Ekin, duraksarken söz konusu şahsın da oyalandığı ve telefonla sürekli konuştuğu görülüyor.

METRO KAVŞAĞINDA BEKLEYEN ARAÇLAR

Metro kavşağındaki güvenlik kameralarında yer alan görüntülerde ise, dışarıda bekleyen 4 araç dikkat çekiyor. Taksicinin ifadesinde bahsettiği iki araç dahil 4 aracın kavşakta beklediği ve zaman zaman yer değiştirdiği görülüyor. Müjgan Ekin’in bindiği taksinin geçmesiyle birlikte söz konusu bu 4 araç, taksiyi takip ediyor. Bu esnada yolda olan bir şahsın ise, taksiyi takip eden araçlardakilere selam verdiği görülüyor. Bu şahsın ise, metro içerisinde Müjgan Ekin’i takip eden kişi olduğu görüntüler karşılaştırıldığında ortaya çıkıyor. Savcılık tarafından Müjgan Ekin’in ailesine verilen görüntülerde, metro önündeki görüntülerinin saat ve tarihinin yazıldığı bölümün kapatılması da dikkat çeken başka bir ayrıntı olarak yer alıyor. (DİHABER)

Son Düzenlenme Tarihi: 14 Aralık 2016 15:56
www.evrensel.net
ETİKETLER Müjgan Ekin