Halep'te tahliyelerde pürüz

Halep'te tahliyelerde pürüz

Halep'te cihatçıların ve sivillerin tahliyesi, sabah yükselen silah sesleri sonrası belirsiz bir zamana ertelendi. (Fotoğraf: Al Masdar)

Suriye'nin Halep kentinde Rusya ile Türkiye'nin vardığı anlaşma neticesinde cihatçıların ve sivillerin tahliyesine başlanması beklenirken yeniden silah sesleri yükseldi.

Kent merkezinin doğusunda aileleriyle birlikte yaklaşık 5 bin cihatçı bulunduğu tahmin edilirken şu ana kadar yalnızca 350 kişinin tahliye edildiği bildirildi.

Bölgede el Kaide'cilerle(Fetih el Şam) diğer cihatçılar arasında görüş ayrılığı bulunduğu, sabah saatlerinde yükselen silah sesleri ve çatışmanın bu sebeple gerçekleştiği bildirildi.

Al Masdar'ın Suriyeli bir yetkiliye dayandırdığı habere göre tahliye, belirsiz bir zamana ertelendi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, konu hakkında bu sabah yaptığı açıklamada  Suriye ordusunun engellemeleri yüzünden Halep'ten tahliyelerin tam anlamıyla gerçekleştirilemediğini söyleyerek, "Tam anlamıyla olmadı. Gecikmeler oldu. Bu engellemeler sebebiyle değişik yerlerden bazı taciz atışları oluyor. Tam anlamıyla tahliye henüz gerçekleşemedi ama hazırlıklarımız tamam" dedi. (DIŞ HABERLER)

www.evrensel.net
ETİKETLER SuriyeHalep