Kılıçdaroğlu: Diyanet, Cumhuriyet'in en önemli kurumlarından

Kılıçdaroğlu: Diyanet, Cumhuriyet'in en önemli kurumlarından

Kılıçdaroğlu, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'i makamında ziyaret etti. Görmez, Diyanet'i kuran Atatürk'ün 100 yıl ileriyi gördüğünü söyledi.

İstanbul'daki bombalı saldırıda yaralanan ve hastanede hayatını kaybeden 26 yaşındaki Polis Turgay Can Kızılırmak'ı uğurlamak için Ahmet Hamdi Akseki Camii'nde kılınan cenaze namazına katılan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, daha sonra Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'i makamında ziyaret etti.

Görmez, "Uzun aradan sonra bir kahve içmeye geldik. Atalarımız boşuna ‘Bir kahvenin 40 yıl hatırı vardır demiyorlar" diyen Kılıçdaroğlu'na ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Pakistan izlenimlerini aktardı.

Habertürk'ün aktardığına göre, Türkiye'nin, İslam dünyasında önemli bir noktada durduğunu söyleyen Görmez'in, "Özellikle Diyanet İşleri Başkanlığı dinimizin yeni nesillere doğru aktarılması noktasında önemli bir işlev görüyor. Bugün yaşadığımız dünyaya baktığımızda Diyanet İşleri Başkanlığı'nı kuran Mustafa Kemal Atatürk'ün 100 yıl ileriyi gördüğüne tanık oluyoruz" dediği öğrenildi.

'KAÇAK YURTLARDAKİ OLAYLAR DİYANET'İN ÖNEMİNİ GÖSTERİYOR'

Kılıçdaroğlu da Atatürk tarafından kurulan Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Cumhuriyet'in en önemli kurumlarından biri olduğunu öne sürerek, "Diyanet İşleri Başkanlığı'nın hizmetlerini önemsiyoruz. Son dönemde kaçak yurtlarda yaşanan olaylar da bize Diyanet'in önemini bir kez daha gösteriyor. Diyanet İşleri Başkanlığı bazı konularda daha cesur olmalı" ifadesini kullandı. (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net