Beşiktaş Tunç Uncu’nun ailesine ev hediye edecek

Beşiktaş Tunç Uncu’nun ailesine ev hediye edecek

Beşiktaş yönetimi, bombalı saldırıda hayatını kaybeden Kartal Yuvası çalışanı Tunç Uncu'nun ailesine ev hediye edecek.

Saldırıda hayatını kaybeden Kartal Yuvası çalışanı Tunç Uncu'nun yaşadığı ev sosyal medyada paylaşılmış ve başta Beşiktaş taraftarı olmak üzere tüm vatandaşlar yardım kampanyası yapılmasını istemişti. Beşiktaş yönetimi, bu çağrılara sessiz kalmadı ve Tunç Uncu'nun ailesine bir ev hediye etme kararı aldı.

Siyah-beyazlılar ayrıca hayatını kaybeden Vefa Karakurdu ile Tunç Uncu'nun isminin Vodafone Arena'da bulunan iki Kartal Yuvası'na verilmesini karara bağladı.

Başkan Fikret Orman'ın toplantı sonrası yaptığı açıklama şu şekilde:

"Üzücü günler yaşıyoruz. Stada taşınmadan önceki son toplantımızı yaptık. Yaşadığımız acı olayları konuştuk. Bugün çok değerli ağabeyimiz Faik Akdil'i uğurladık. Tunç Uncu kardeşimiz ile Faik Akdil ağabeyimiz yan yana yatıyorlar. Üzüntülüyüz. Camia olarak dimdik ayaktayız. Tunç Uncu kardeşimizin ailesine yardım yapılması ile alakalı bir talep vardı. Tunç'un ailesiyle tanıştık ve onlara ev almaya karar verdik. Vodafone Arena'da bulunan Kartal Yuvası mağazalarından birine Tunç Uncu kardeşimizin ve kongre üyemiz Vefa Karakurdu'nun isimlerini vermeyi kararlaştırdık. Gidenleri geri getiremiyoruz. İsimlerini yaşatmak için bir şey yapmak istedik. Yarın Kayserispor ile oynayacağımız maça tüm sporseverleri bekliyoruz. Bu maçtan elde edilecek gelir, şehitlerimizin ailelerine bağışlanacak." (DHA)
 

www.evrensel.net