30 Mayıs 2012 14:13

Çapa direnişi 100. gününde

İSTANBUL Tıp Fakültesinde çalışan ve işten çıkarılan taşeron işçilerin Çapa’da çadır kurarak başlattıkları direniş 100’üncü gününe girdi.Taşeron İşçileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (Taş-İş Der) üyesi işçiler, 100’üncü gününde bir kez daha tale

Çapa direnişi 100. gününde

Paylaş

İSTANBUL Tıp Fakültesinde çalışan ve işten çıkarılan taşeron işçilerin Çapa’da çadır kurarak başlattıkları direniş 100’üncü gününe girdi.

Taşeron İşçileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (Taş-İş Der) üyesi işçiler, 100’üncü gününde bir kez daha taleplerini dile getirdi. “Susmadık haykırdık taşerona başkaldırdık” pankartı açıp “Taşerona hayır” sloganları atan direnişçi işçiler adına açıklama yapan Emine Ermiş, direnişlerinin amacının “İnsanca yaşamak, insanca çalışmak” olduğunu, 1 Nisanda 196 sağlık işçisinin çıkarıldığını ve 1 Temmuzda da işçi çıkarmaların devam edeceğini söyledi.

Ermiş, taşeron işçisi oldukları için her türlü ayrımcılığa tabi tutulduklarını söyleyerek, ayrımcılığın kılık kıyafetten, yük taşıtılmaya kadar devam ettiğini belirterek, “Çalışma saatlerinden ücretlere, iş güvencesinden döner sermayeye kadar her aşamada ayrımcılığa uğruyoruz” dedi. (İSTANBUL)

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

Şikeli karara rağmen maç bitmedi

SONRAKİ HABER

Rezidansın 9. katından düşen kadının itilerek öldürüldüğü iddia edildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa