Ankara üniversitelerinde ırkçı gruplar provokasyon peşinde

Ankara üniversitelerinde ırkçı gruplar provokasyon peşinde

İstanbul'daki bombalı saldırının ardından üniversitelerdeki ırkçı gruplar provokasyon çıkarma derdine düştü.

İstanbul Beşiktaş'ta 44 kişinin ölümüne neden olan bombalı saldırı Ankara'daki üniversitelerde de gerginliğe neden oldu. ODTÜ, Hacettepe ve Ankara Üniversitesi'nde bazı ırkçı gruplar, saldırı üzeriden provokasyon yaratmaya çabaladı. 

Ankara Üniversitesi Cebeci kampüsünde ülkücüler ve TGB’liler bayrak yürüyüşü düzenledi. Yürüyüş nedeniyle bazı akademisyenlerin araçla kampüse girişinde zorluk yaşadığı belirtildi.

KATLİAM PROTESTOSUNA BİLE SATAŞTILAR

Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü'nde ise önceki gün yine ülkücü bir grup, kadın öğrencilerin yaptığı katliam protestosuna müdahale etti. Okul yemekhanesinde açıklama yapan öğrenciler İstanbul'dakiyle birlikte onlarca katliam gerçekleştiğini ve artık ölümlerin durmasını istediklerini söylediler. Öğrencilerin yemekhanede ses çıkar eylemi çağrısına özel güvenlikler müdahale etti. Müdahaleye rağmen açıklamalarını tamamlayan kadınlara dışarı çıktıklarında ise ülkücü bir grup sataştı. Ülkücüler, anma yapan öğrencilere vatan haini diyerek provoke etmeye çalıştılar. 

ODTÜ'DE ÖTK FIRSATÇILIĞI

ODTÜ'de ise TGB üyesi olduğu iddia edilen bir öğrenci Hazırlık ÖTK imzası ile hazırladığı afişleri   nedeniyle kavgaya neden oldu. Hazırlık ÖTK Başkanı'nın diğer temsilcilere haber vermeden hazırladığı afişe, diğer temsilciler ve öğrenciler tarafından tepki gösterildi. Çıkan tartışmanın ardından TGB'li olduğu belirtilen grup öğrencilere saldırdı. Bir öğrenci kaşından yaralandı. (Ankara/EVRENSEL)
 

Son Düzenlenme Tarihi: 13 Aralık 2016 15:31
www.evrensel.net