Başkanlık teklifi komisyonda

Başkanlık teklifi komisyonda

TBMM Başkanlığı, AKP ile MHP'nin hazırladığı başkanlık sistemini öngören anayasa değişiklik teklifini Anayasa Komisyonu'na sevk etti.

AKP’li 316 milletvekilinin imzasıyla verilen anayasa değişikliği teklifi, TBMM Anayasa Komisyonuna sevk edildi. TBMM Başkanlığı, teklif üzerindeki incelemesini tamamladı. Başkanlık, teklifi esas komisyon olarak görüşüleceği TBMM Anayasa Komisyonuna sevk etti.

Komisyonun teklifi ne zaman gündeme alacağı ve çalışma takvimi henüz belirlenmedi. Partili cumhurbaşkanlığı adı altında başkanlık sistemini öngören anayasa değişikliği teklifinde “Cumhurbaşkanı seçilen kişinin, varsa siyasi partisi ile ilişiği kesilir” hükmünün kaldırılması öngörülüyor. Partili cumhurbaşkanlığını içeren Anayasa değişikliği teklifinde Başbakanlık ile Bakanlar Kurulu kaldırılıyor. (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net

1 yorum yapılmış

  1. Ömer sabbah 10 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    Vekiller Türkiye te deli gömleği giydirmeyin. Türkiye bir kişiden büyüktür

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.