İstanbul'un göbeğinde futbolcuları dövdüler!

İstanbul'un göbeğinde futbolcuları dövdüler!

Araphanspor taraftarları ve yöneticileri 2-1 yenildikleri 1863 Boğaziçi takımı oyuncularını maç sonrası darp etti.

İstanbul 1. Amatör Futbol Ligi 13. Grup'ta 11 Aralık pazar günü oynanan 1863 Boğaziçi - Araphanspor mağlubiyetinin ardından bir futbol rezaleti yaşandı.

Goal.com'un haberine göre; 10 karşılaşmada 30 puan toplayan Araphanspor, Boğaziçi karşısında 2-1'le ligdeki ilk yenilgisini almasının ardından yöneticiler ve taraftarların da içinde bulunduğu büyük bir kalabalık galip ekibin futbolcularını ve teknik ekibini darp etti.

İlk yarıda hakemin Araphanspor aleyhine verdiği kırmızı kart ve penaltı sonrası, maçı yöneten hakemin soyunma odasına gitmesine izin vermeyen Araphanspor taraftarları, hakemin soyunma odasına gitmesinin ardından ise 35 dakika boyunca maçın başlamasına engel oldu.

TERÖR SALDIRISI NEDENİYLE GÜVENLİK YOKTU

Maçın 2-1 sonuçlanmasının ardından Araphanspor'un 200-300 kişilik taraftar grubunun büyük bir kısmı sahaya girdi ve 1863 Boğaziçi ekibini sahanın ortasında 20 dakika boyunca darp etti.

İstanbul Beşiktaş’ta yaşanan saldırı sonrası düzenlenen cenaze törenleri nedeniyle maça polis görevlendirilmediği ortaya çıktı. Saldırı sonrasında 1863 Boğaziçi yöneticileri, Futbol Federasyonu’na şikayette bulundu.

Araphanspor Başkanı Ferdi Turan, 1863 Boğaziçi kulübünü arayarak özürlerini iletti ve basına açıklama yaparak olayın sorumlularına gereken cezaların verileceğini belirtti. (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net