Işık’ın ödüllü kitabı okuyucuyla buluştu

Işık’ın ödüllü kitabı okuyucuyla buluştu

Hıdır Işık'ın -di ve Diriliş Avlusu adlı şiir kitabı okuyucularla buluştu.

Genç şairlerden Hıdır Işık’ın 2015 Attilâ İlhan Şiir Ödüllü -di ve Diriliş Avlusu adlı şiir kitabı okuyucularla buluştu.

Aşkın Su Halleri, Varoluşun Nükteli Ağrısı ile -di ve Diriliş Avlusu başlıklı üç bölümden oluşan kitap varoluşsal sorgulama eksenli tematik bütünlüğüyle dikkat çekiyor. Toplumcu gerçekçi şiir izleğini, insanın hayal gücü yeteneğini ortaya koyan imgesel diliyle özgün bir düzlemde harmanlamayı başaran Hıdır Işık, şiirin kadimden bu yana insanın iç zenginliğini resmeden güçlü bir akıntı olduğunu ve bireyin hayatın her bir karesine uzanan duyarlılık katmanlarını genişleterek onu algılanabilir dünyanın ötesine taşıyan bir yaşam damarı olduğunu düşündürüyor şiirlerinde.

Niteliği ve ses ahengini önceleyen şiirlerinde, kaçınılmaz bir uğrak yeri gibi duran toplumun ve çağın çıkmazlarını yaşadığı atlastan yola çıkarak evrensel bir formda irdeleyen ve bunların çözümünün insanın kendisiyle yüzleşmesinde olduğunu imleyen Hıdır Işık’ın, Mühür Yayınları tarafından yayınlanan kitabının okuyucuya sesini uzatıyor. (KÜLTÜR SERVİSİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 12 Aralık 2016 18:24
www.evrensel.net
ETİKETLER Hıdır Işık