12 Aralık 2016 16:58

Bombalı saldırıda yitirilenler toprağa veriliyor

Beşiktaş'ta düzenlenen bombalı saldırılarda hayatını kaybeden 44 kişi toprağa veriliyor.

Bombalı saldırıda yitirilenler toprağa veriliyor

Paylaş

İstanbul Beşiktaş’ta düzenlenen saldırıda hayatını kaybedenler de toprağa veriliyor.

Otopsi işlemlerinin ardından ailesi tarafından alınan Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Berkay Akbaş’ın cenazesi, Beşiktaş Belediyesine ait cenaze aracıyla Sinop’a getirildi.

Vali Hasan İpek, CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Belediye Başkanı Baki Ergül, Cumhuriyet Başsavcısı Duygu Bayar, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş tarafından karşılanan Akbaş’ın cenazesi, Sinop Belediyesi gasılhanesine konuldu. Akbaş’ın babası Salim Akbaş, burada Vali Hasan İpek ve beraberindekilerle vatandaşların başsağlığı dileklerini kabul etti. Berkay Akbaş’ın cenazesi daha sonra helallik alınması için evlerinin önüne götürüldü. Berkay, daha sonra gözyaşları eşliğinde toprağa verildi.

İstanbul Beşiktaş’taki bombalı saldırıda hayatını kaybeden polis memurları 31 yaşındaki Adem Oğuz ve 22 yaşındaki Mehmet Atıcı Adana’da toprağa verildi.   

Yine saldırıda hayatını kaybeden polis memuru 23 yaşındaki Hakan Tanrıkulu da memleketi Sinop’un Durağan ilçesinde 10 bin kişinin katıldığı törenle toprağa verildi. 

Saldırıda hayatını kaybeden Polisler Yasin İke (24) ve Osman Börklüoğlu (25) da Kayseri’de toprağa verildi. Polisler için ilk tören Emniyet Müdürlüğünde düzenlendi.

Polis memurları 24 yaşındaki Mehmet Taş ve 21 yaşındaki Enes Çiçek için de Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğünde tören düzenlendi. İl Emniyet Müdürlüğü bahçesindeki törene Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Vali Güngör Azim Tuna, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Milletvekilleri Mehmet Ali Cevheri, Kasım Gülpınar ve İbrahim Halil Yıldız, İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu ve polislerin aileleri katıldı. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

GSYH verisiyle dolar yükseldi

SONRAKİ HABER

Saadet Partisi, 277 belediye başkan adayını açıkladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa