12 Aralık 2016 16:38

Meteorolojiden 3 il için kar uyarısı

Meteoroloji, Burdur, Isparta ve Antalya’nın iç kesimlerinde yarın kar yağışının etkili olacağını açıkladı.

Paylaş

Meteoroloji 4'üncü Bölge Müdürlüğü, Antalya, Isparta ve Burdur iç kesimlerinde yarın kar yağışının etkili olacağını açıkladı.

Açıklamaya göre, bugünden itibaren yağmur şeklinde görülecek yağışların, yarın öğleden sonra Isparta, Burdur ve Antalya'nın iç kesimlerinde kuzeyli rüzgarlarla birlikte karla karışık yağmur ve kar şeklinde etkili olacağı belirtildi.

Yağışların, Çarşamba sabahına kadar aralıklarla devam edeceği vurgulandı.

Tahminlere göre rüzgar yarın akşam saatlerinden çarşamba günü gece saatlerine kadar kuzey yönlerden kuvvetli esecek ve hava sıcaklıkları 6 ila 8 derece azalarak, mevsim normallerinin atına inecek. İlgililerin ve vatandaşların, meydana gelebilecek düşük sıcaklık, buzlanma, don ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olması isteniyor.

DENİZLER İÇİN DE FIRTINA UYARISI

Açıklamada denizlerde de fırtına görüleceği uyarısı yapıldı.

Bodrum-Kaş arası ve Antalya Körfezi'nde rüzgarın yarın öğle saatlerinden itibaren kuzey ve kuzeybatıdan 6 ila 8 kuvvetinde fırtına, zamanla 8 ila 10 kuvvetinde tam fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

Perşembe günü etkisini kaybetmesi beklenen fırtına nedeniyle meydana gelebilecek olumsuzluklara kaşı başta denizciler olmak üzere vatandaşlarının tedbirli olmaları istendi. (DHA)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Maraş'ta yatılı kuran kursu yurdunda yangın

SONRAKİ HABER

Erdoğan: S-400'den vazgeçmeyeceğimizi Trump'a ilettik

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa