Hamile kadına saldırıdan tutuklanan Mehmet T. serbest

Hamile kadına saldırıdan tutuklanan Mehmet T. serbest

Parkta spor yapan hamile Ebru Tireli'ye saldırarak darbetmekten tutuklan Mehmet T., serbest bırakıldı.

Manisa'nın Turgutlu İlçesi'nde, geçen çarşamba akşamı parkta spor yapan 1 çocuk annesi, 4 aylık hamile Ebru Tireli'ye saldırdığı gerekçesiyle tutuklanan Mehmet T., itiraz üzerine serbest bırakıldı. 3 gün cezaevinde kalan Mehmet T.'nin, saldırıda kullandığı ileri sürülen otomobilin, olay saatinde evinin önünden hiç ayrılmadığına dair elde edilen güvenlik kamerası kayıtlarından dolayı serbest bırakıldığı öğrenildi. Mahkemenin hakkında tahliye kararı verdiği Mehmet T., eşi N.T., avukatları ve yakınları tarafından cezaevi kapısında beklendi. Ancak görüntüsünün alınmasını istemeyen Mehmet T.'nin cezaevi yönetimince acil çıkış kapısından çıkartıldığı öğrenildi.

'KİMSEYİ PEŞİNEN SUÇLU İLAN ETMEDİK'

Mehmet T.'nin serbest kalmasından sonra, suçsuz olup olmadığına yönelik tartışma yaşandı. Mehmet T.'yi, poliste teşhis ettiği ileri sürülen tanıklar hakkında zanlının avukatlarının suç duyurusunda bulunacağı ifade edildi. 

Bu arada zanlının teşhis edilmesi konusunda telefonla soruları yanıtlayan Ebru Tireli'nin eşi Akın Tireli, "Eşim kendisine saldırılan kişinin Mehmet T. olup olmadığını tam olarak teşhis edemedi. Çünkü görememişti kim olduğunu. Ancak 'O olabilir' dedi. Yüzde 50 oranında teşhis edebildi" dedi. 

Ailenin avukatı Tolga Tireli de "Biz masumiyet karinesine inanıyoruz. Hiç kimseyi peşinen suçlu ilan etmedik, etmeyeceğiz. Yargılamanın sonunu bekleyeceğiz" dedi. 

Emniyet yetkilileri de tanıkların anlatımları üzerinden konuyla ilgili kendilerinin delil topladıklarını, Mehmet T.'yi gözaltına aldıklarını, gerekli teşhisleri yaptırdıklarını, savcının bu delilleri inceledikten sonra mahkemeye sevk ettiğini, mahkemenin de eldeki delilleri inceledikten sonra tutuklamaya karar verdiğini ifade etti. Ayrıca emniyet yetkilileri, hukuk sürecin sürdüğünü de vurguladı.

BAŞSAVCILIK YAZILI AÇIKLAMA YAPTI

Mehmet T.'nin cezaevinden tahliye edilmesinden sonra Turgutlu Cumhuriyet Başsavcılığı da açıklama yaptı. Başsavcılıktan yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"07.12.2016 günü akşam saatlerinde Turgutlu'da meydana gelen, medyaya organlarında da yer alan hamile kadın vatandaşımızın darp edilme olayıyla ilgili basına, kamu oyuna bilgilendirme amacıyla açıklama yapılması gereği duyulmuştur. Olayın öğrenilmesinden sonra soruşturmaya derhal başlanıldı. Mağdurun ve olay tanığının tarif ettiği şüpheli eşkaline, aracına uyan kişilerin araştırıldığı sırada, 08.12.2016 günü bir şahsın yakalanıp gözaltına alındığı, teşhis edilen bu şahsın 9 Aralık 2016 günü tutuklanarak ceza infaz kurumuna konulduğu, soruşturmaya devam olunurken yeni delillerin ortaya çıkması nedeniyle olayı bir başka şahsın gerçekleştirmiş olması ihtimaline binayen tutuklanan şahsın bugün 12 Aralık Pazartesi günü ceza infaz kurumundan tahliye edildiği olayın aydınlatılması ve şüpheli sahsın yakalanmasına yönelik çalışmalarının titizlikle sürdürüldüğü kamuoyuna saygıyla duyurulur."(DHA)

Son Düzenlenme Tarihi: 12 Aralık 2016 18:25
www.evrensel.net