‘Aleviler öldürülse de sineye çekiyor, bu bizim için şans'

‘Aleviler öldürülse de sineye çekiyor, bu bizim için şans'

Eski Kadıköy Belediye Başkanı ve Avukat Selami Öztürk bir televizyon programında ‘Aleviler öldürülse de sineye çekiyor, bu bizim için büyük bir şans’

CNN Türk ekranında Deniz Bayramoğlu'nun sunduğu ‘Gündem Özel’ programına konuk olan Kadıköy Belediyesi eski Başkanı Avukat Selami Öztürk, skandal nitelikte sözler sarf etti. Öztürk, “Suriye’deki Irak’taki mezheplerle bizdeki mezhep ayrılığı çok farklı. Bizim Alevi kitlemiz, kendisine baskı yapılsa da yakılsa da öldürülse de buna karşılık vermeyen, tam tersine sineye çeken ama bunu farklı şekillerde anlatan bir yapıya sahip. Bu bizim için büyük bir şans” dedi.

Türkiye’nin bu büyük ‘şansı’ kullanması gerektiğini savunan Öztürk, devamında ise “Türkiye’nin hem bir deneyimi var, hem bir şansı var. O bakımından terör planının Türkiye’de başarılı olma şansını zayıf görüyorum” ifadelerini kullandı.

Eski belediye başkanının bu sözleri özellikle sosyal medyada büyük tepki çekti. Gösterilen tepkiler üzerine Öztürk, “Sözlerim yanlış anlaşıldı, tam tersine değerli bir mesele. Türkiye’de barışın sigortasıdır” açıklamasında bulundu. (DİHABER)

Son Düzenlenme Tarihi: 12 Aralık 2016 15:16
www.evrensel.net
ETİKETLER Selami Öztürk