Öğretmeni Berkay’a seslendi

Öğretmeni Berkay’a seslendi

İstanbul Beşiktaş'taki bombalı saldırıda hayatını kaybeden tıp fakültesi öğrencisi Berkay Akbaş'ın öğretmeni Berkay'a seslendi.

İstanbul Beşiktaş'ta çevik kuvvet ekiplerine yönelik düzenlenen bombalı saldırıda hayatını kaybeden tıp fakültesi öğrencisi Berkay Akbaş'ın öğretmeni "Selam söyle İsmail'e, Berkin'e ve Deniz'e ve diğerlerine...Geride yaşlı genç bir yığın yol arkadaşımız var de onlara.. Işığın bol olsun güzel çocuk..." diye yazdı.

İleri’de yer alan habere göre Berkay'ın öğretmeninin sosyal medya hesabından yazdıkları şöyle:

Berkay Akbaş 2 yıl omuz omuza soru çözdüğümüz, konu anlatırken büyük bir haz aldığım pırlanta gibi bir delikanlıydın sen. Yeni bir şey öğrenirken çakmak çakmaktı gözlerin, bakışların. Umutların vardı pırıl pırıl yarınlara dair. Daha o yaşlarda koymuştun kafana doktor olmayı, tıpkı ablan gibi.

Ablanın yanına gidemedim dün gece. Korktum, ya hesap sorarsa benden "Öğretmenim sizin anlattığınız o güzel gelecek gelemeden gitti kardeşim, yalan mıydı hep sözleriniz" derse ne cevap verirdim ben. Sen de ablan da tüm havuz problemlerini çözdünüz ama biz bu havuzun beslenenlerini kurutamadık be yavrum...

Ne acıdır ki bugün ben seni ebedi yolculuğuna uğurlayacağım yıkık çökük bir halde...

Selam söyle İsmail'e, Berkin'e ve Deniz'e ve diğerlerine...

"Geride yaşlı genç bir yığın yol arkadaşımız var" de onlara..

Işığın bol olsun güzel çocuk... (HABER MERKEZİ)


 

Son Düzenlenme Tarihi: 12 Aralık 2016 17:07
www.evrensel.net
ETİKETLER Berkay Akbaş