CHP'li Mücahit Avcı gözaltına alındı

CHP'li Mücahit Avcı gözaltına alındı

CHP'li Sosyal Medya Danışmanı Mücahit Avcı, Beşiktaş'taki bombalı saldırılara ilişkin attığı tweet gerekçe gösterilerek gözaltına alındı.

CHP'li Sosyal Medya Danışmanı Mücahit Avcı gözaltına alındı.

Beşiktaş'taki bombalı saldırıların ardından attığı bir tweet nedeniyle gözaltına alındığını belirten Avcı, "Ülkede terör istihbaratı değerlendirilmeyip, aktrollerin ihbarları değerlendirildiği için gözaltına alındım. Bir müddet görüşemeyebiliriz. Bu devran böyle gitmez! Gözaltına alsanız da, idam sehpaları kursanız da size Türkiye Cumhuriyeti'ni yıktırmayacağız" diye yazdı.

CHP: MÜCAHİT AVCI İLE KURUMSAL İLİŞKİMİZ YOK

CHP İstanbul İl Başkanlığı sosyal medya paylaşımından gözaltına alınan Mücahit Avcı’nın CHP ile kurumsal bir ilişkisi olmadığını belirtti. 

İl başkanlığının açıklamasında şunları ifade edildi: “Beşiktaş’taki terör saldırıları sonrasında sosyal medya platformu Twitter’dan yaptığı açıklamalar nedeniyle bugün gözaltına alınan Mücahit Avcı’nın CHP ile kurumsal bir ilişkisi yoktur. Adı geçen şahsın 2014 Yerel Seçimleri’nde bazı belediye başkan adaylarına şahsi sosyal medya danışmanlığı görevinde bulunduğu belirlenmiştir.  İnternet medyasına “CHP’nin sosyal medya danışmanı” şeklinde yansıyan haberler gerçeği yansıtmamaktadır.” (HABER MERKEZİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 12 Aralık 2016 16:46
www.evrensel.net
ETİKETLER CHPMücahit Avcı