Ayvacık’ta 15 mülteci gözaltına alındı

Ayvacık’ta 15 mülteci gözaltına alındı

Çanakkale Ayvacık'ta Yunanistan'a geçmeye çalışan 15 mülteci gözaltına alınırken, Çeşme'de de 53 mülteci engellendi.

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinden Yunanistan’ın Midilli Adası’na geçmek isteyen 15 mülteci jandarma tarafından gözaltına alındı.

Ayvacık İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri dün gece saat 02.00 sıralarında Ayvacık’ın Sazlı köyü sahilinde zeytinlikler arasında gizlenen aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu Suriye ve Irak uyruklu 15 mülteciyi gözaltına aldı. Bir minibüse bindirilip, Ayvacık İlçe Jandarma Komutanlığına getirilen mülteciler Ayvacık Geri Gönderme Merkezine teslim edildi.

MÜLTECİLERİN YUNANİSTAN’A GEÇMESİ ENGELLENDİ

İzmir’in Çeşme ilçesinden, Yunanistan’ın Sakız Adası’na geçmeye çalışan aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 53 mülteci sahil güvenlik ekipleri tarafından engellendi.

Devriye görevi yapan sahil güvenlik ekipleri, gece saat 04.00 sıralarında, Dalyan Mahallesi, Uçburun Mevkisi açıklarında bir lastik botta mülteciler olduğunu belirledi. Botu durduran sahil güvenlik ekipleri 2’si Eritre, 6’sı Fas, 45’i Suriyeli mültecileri Çeşme İskelesine getirerek, buradaki çadıra aldı. Çadırdaki tüplü sobayla ısınmaya çalışan mülteciler birbirlerine yaslanarak uyudu. Uluslararası Göç Örgütü temsilcileri tarafından yiyecek ve içecek ihtiyacı karşılanan mültecilerin, kimlik tespitlerinin tamamlanmasının ardından, İzmir Göç İdaresi Müdürlüğüne gönderileceği öğrenildi. (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net
ETİKETLER mülteciler