CHP’liler saldırıların yaşandığı yere yürüdü

CHP’liler saldırıların yaşandığı yere yürüdü

CHP İstanbul İl Başkanlığı, Beşiktaş'ta bombalı saldırıların yaşandığı yere karanfil bıraktı.

CHP İstanbul İl Başkanlığı, Beşiktaş'ta bombalı saldırıları protesto etmek ve yaşamlarını yitirenleri anmak için saldırıların gerçekleştiği yere karanfil bıraktı.

Beşiktaş İlçe Başkanlığı önünde buluşarak saldırının gerçekleştiği noktaya yürüyen CHP'li milletvekilleri, parti meclisi üyeleri, belediye başkanları ve partililer olay yerine karanfil bıraktı. Burada konuşan CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat , “Özellikle son 1 yılda 17 bombalama saldırısı ile karşı karşıyayız. 372 yurttaşımız hayatını kaybetti. 1837'si yaralandı. Şimdi Türkiye'yi bombalarla, öldürmelerle, terörle yaşanır hale getirmeye çalışanlar şunu bilsinler ki biz Türkiye yurttaşları olarak Türkiye'de terörle birlikte yaşamayacağız. Her türlü teröre karşı olduğumuzu, buna yataklık edenlere de karşı mücadele vereceğimizi bilmenizi istiyoruz” dedi. CHP'liler patlamanın olduğu noktaya karanfil bıraktı.

HALKEVLERİ’NDEN AÇIKLAMA

Diğer yandan Halkevleri üyeleri Kartal Meydanında bulunan heykelin önünde basın açıklaması yaparak, bombalıyı saldırıyı kınadı. Yapılan açıklamada, “Ne bombalara alışacağız, ne de başkanlığa izin vereceğiz” denildi. (İSTANBUL)

www.evrensel.net