CHP: Terörle birlikte yaşamayacağız

CHP: Terörle birlikte yaşamayacağız

CHP heyeti, Beşiktaş saldırısı sonrası Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi gören yaralıları ziyaret etti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, CHP İstanbul Milletvekilleri Tuncay Özkan ve Hilmi Yarayıcı ile bir grup partili, Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi gören yaralıları ziyaret etti. CHP heyeti yaralıların durumu hakkında doktorlardan bilgi aldı, yaralıların yakınlarına da geçmiş olsun dileklerini iletti.

Ziyaretin ardından açıklama yapan CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, "Hastalarımızı ziyaret ettik. Burada 17 yaralımız var. 8 yaralı yoğun bakımda. Şehit olan polislerimize, yurttaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Bütün ulusumuzun başı sağolsun. 7 Haziran'dan bu yana 380 yurttaşımızı kaybettik, bin 800 yurttaşımız da yaralandı. Bizi, ülkemizi terörle birlikte yaşamaya zorlayanlar bilsinler ki terörle birlikte yaşamayacağız. Her türlü terörü kınıyoruz. Ülkemizle, devletimizle birlikte olduğumuzu; Cumhuriyet Halk Partisi olarak terörle ilgili iktidarın yapacağı bütün çalışmaların yanında olduğumuzu bilmenizi özellikle istiyorum. Teröre karşı mücadele edeceğiz" diye konuştu. (DHA)

www.evrensel.net
ETİKETLER CHP