‘İstemiyorum oğlum şehit olsun, oğlum katledildi’

Saldırıda hayatını kaybeden Berkay Akbaş’ın babası: Ben istemiyorum oğlum şehit olsun. Oğlum katledildi.

İstanbul Beşiktaş'ta Vodafone Arena Stadı yakınında gerçekleştirilen bombalı saldırıda ölenler arasında Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Sinoplu 21 yaşındaki Berkay Akbaş da bulunuyor. Akbaş'ın arkadaşlarıyla birlikte hafta sonunda gezmek için İstanbul'a gittiği kaydedildi.

CHP Sinop Merkez İlçe Eski Başkanı ve inşaat mühendisi Salim Akbaş ile Zeynep Akbaş çiftinin çocukları Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi 1'inci sınıf öğrencisi olan ve Fenerbahçe taraftarı Berkay Akbaş, otomobilde vücuduna isabet eden parçalar nedeniyle ağır yaralandı. Akbaş, ambulansla kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

Acı haberi alan Akbaş'ın Sinop'ta yaşayan ailesi gözyaşlarına boğuldu. Acılı anne ve baba, oğullarının cenazesini teslim almak için İstanbul Adli Tıp Kurumu'na geldi.

‘ŞEHİT DEĞİL, OĞLUM KATLEDİLDİ’

Berkay Akbaş'ın cenazesini alan baba Akbaş tepkisini “19 Yaşında. Tıp Fakültesi 2. Sınıf öğrencisi. İstanbul'a Ankara'dan sınav sonrası sadece 2 günlüğüne geldi. Gezmek için geldiler. Tesadüfen taksiyle oradan geçiyorlar. Hepsi bu. Bu kadar tesadüfi, bu kadar basit bu kadar ucuz. Yok ben istemiyorum oğlum şehit olsun. Oğlum katledildi. Hayali doktor olmaktı, böyle insanlara yardım etmekti. Ama ben onu cenaze arabasıyla geri götürüyorum şimdi. Terörü sadece lanetlemeyle bitseydi, yıllardır lanetliyoruz. Yarın çiçek bırakırlar. Başka bir şey yapmazlar. Ben istemiyorum oğlum şehit olsun. Oğlum katledildi” sözleriyle ifade etti. (DHA)

Son Düzenlenme Tarihi: 24 Aralık 2016 10:18
www.evrensel.net