Koyunlarının gömülmesini gözyaşlarıyla izledi

Koyunlarının gömülmesini gözyaşlarıyla izledi

Antalya'nın Serik İlçesi'nde hastalık nedeniyle 22 küçükbaş hayvanını telef olan Kiraz Demir, hayvanlarının gömülmesini gözyaşları içinde seyretti.

Serik'e bağlı Deniztepesi Mahallesi'nde hayvancılık yapan Kiraz ve Adnan Demir çiftinin 22 küçükbaş hayvanı, 22 Kasım'dan bu yana aralıklarla telef oldu. Adnan Demir, hayvanlarının yanlış teşhis ve tedavi nedeniyle telef olduğunu belirtirken, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ağılların olduğu bölgeyi karantinaya aldı. Telef olan hayvanlar hastalık yayılmaması için iş makinesiyle açılan çukurlara gömüldü.

Boş araziye açılan çukurlara hayvanlarının gömülmesini izleyen Kiraz Demir, gözyaşlarını tutamadı. Oturduğu yerden çalışmaları izleyen Demir, hayvanları için ağıt yaktı. Kalan hayvanlarından 6'sının daha öldüğünü anlatan Adnan Demir, "Koyun ölümleri devam ediyor. Karantinaya alındı. İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nden geldiler 'hastalık etrafa yayılmasın' diye kepçeyle gömdük. Kontrol çerçevesinde 6-7 hayvanın daha tehlikede olduğunu beyan ettiler. Artık onlardan netice alınmayacağını kendileri de söyledi. İlaç motorumuz var günlük dezenfekte yapıyoruz." dedi. (DHA)

www.evrensel.net