11 Aralık 2016 03:43

Kulüplerden saldırılarla ilgili kınama geldi

Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray İstanbul Beşiktaş'ta yaşanan saldırıyı kınadı.

Kulüplerden saldırılarla ilgili kınama geldi

Paylaş

Vodafone Arena yakınında yaşanan bombalı saldırıyla ilgili Beşiktaş’tan iki sivil kayıp açıklaması geldi. Açıklamalarda, “Vodafone Arena’dan Sorumlu Özel Güvenlik Şube Emniyet Müdürü ve Kongre üyemiz Vefa Karakurdu’nun şehit olması kulübümüzü derinden üzdü” denildi. Bir diğer açıklamada ise 29 yaşındaki Kartal Yuvası mağazası çalışanı Tunç Uncu’nun yaşamını kaybettiği belirtildi.

Saldırıyı kınayan Beşiktaş, konuya ilişkin yaptığı açıklamada;
“Maçtan sonra evimiz Vodafone Arena'nın hemen yanında patlamalar yaşandı; şehitlerimiz ve yaralananlar olduğu açıklandı. Asla hedeflerine ulaşamayacak olan alçaklara karşı dimdik duracağız. Milletçe el ele vererek, vatanımıza yapılan saldırılara göğüs gereceğiz. Hain saldırıda kaybettiğimiz 7'si sivil, 30'u polis, 1'i kimliği tespit edilemeyen 38 şehidimize Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralanan 166 vatandaşımıza acil şifalar dileriz” denildi.

Fenerbahçe de İstanbul Dolmabahçe’de yaşanan saldırıyı kınadı. Fenerbahçe’nin açıklamasında;
“Yaşanan bu hain terör saldırısını lanetleyerek; ulusumuza, emniyet güçlerimize, resmi ve sivil güvenlik görevlilerine, stat ve Beşiktaş Kulübü çalışanlarına, taraftarlara ve bölge sakinlerine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, şehit düşen emniyet mensuplarına ve vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralananlara da acil şifalar diliyoruz. Her türlü terör eylemini şiddetle kınadığımızı kamuoyuyla paylaşıyoruz” ifadelerine yer verildi.

Galatasaray’ın saldırıya ilişkin açıklamasında ise;
“Beşiktaş - Bursaspor karşılaşması sonrası Vodafone Arena'nın yanı başında gerçekleşen hain terör eylemini şiddetle ve nefretle kınıyoruz. Şehit düşen emniyet mensuplarımıza ve hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralananlara da acil şifalar dileriz. Bu insanlık dışı terör saldırısından etkilenen tüm vatandaşlarımıza, Beşiktaş ile Bursaspor camiasına ve taraftarlarına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Sağlık Bakanlığı: 15 can kaybı, 69 yaralı var

SONRAKİ HABER

İran'da 2018 yılında 66 binden fazla kamu emekçisi işten atıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa