Sosyal Mücadele Forumu gerçekleşti

Sosyal Mücadele Forumu gerçekleşti

Sosyal Araştırmalar Vakfı, Sosyal Demokrasi Vakfı ve Sosyal Haklar Derneği kentsel ve kırsal yaşam alanları korumak adına forum gerçekleştirdi

Sosyal Araştırmalar Vakfı, Sosyal Demokrasi Vakfı ve Sosyal Haklar Derneği kentsel ve kırsal yaşam alanlarını baskı altında tutan hak ihlallerini masaya yatırarak yeni ortak sosyal mücadele yöntemlerini tartıştı. Forumun açılış konuşmasını Sosyal Haklar Derneği (SHD) Genel Başkanı Melda Onur yaptı.

Onur, forumun amacının sistemle ilgili oluşan mağduriyetlerin takip edilerek önlenmesi, önlenemediyse hukuk sürecinin takip edilmesi, sorumluların cezalandırılması için mücadele edilmesi ve bu tarz olayların kamu adına fikri takibinin yapılması için sosyal mücadele alanının bir ağa dönüştürülmesi olduğunu söyledi. Ardından söz alan Sosyal Haklar Derneği Başkanı Avukat Can Atalay da yatay örgütlenme deneyiminin uzun yıllardır devam ettiğini fakat bunun artık bir ağ olarak inşa edilmesine ihtiyaç olduğuna vurgu yaptı. “Dönemsel ihtiyaçları ortaklaştırmaya ihtiyaç var” diyen Atalay, sosyal mücadele vurgusu yapılması gerektiğini söyledi. (İstanbul/EVRENSEL)

www.evrensel.net