09 Aralık 2016 13:54

‘Ülkücüler hem saldırdı hem gasbetti’ iddiası

Hacettepe Üni.'de ülkücü oldukları belirtilen bir grup tarafından saldırıya uğrayan öğrencilerin düşürdüğü çantadan da para ve kimlikleri çalındı.

‘Ülkücüler hem saldırdı hem gasbetti’ iddiası

Paylaş

Hacettepe Üniversitesi'nde ülkücü oldukları belirtilen bir grup tarafından saldırıya uğrayan öğrenciler, kaybettikleri çantayı hastane önünde buldu. Saldırganlar bir kadın öğrencinin not defterini, parasını ve kimliğini çaldı.

Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü'nde otostop çekecekleri sırada ülkücü bir grup tarafından saldırıya uğrayan iki öğrenci son anda kurtularak olay yerinden uzaklaşabildi.

Birkaç gündür bu saldırganlar tarafından takip edildiklerini dile getiren öğrenciler, ayrıca olay yerinde düşürdükleri çantanın içindekilerin de çalındığını aktardı.

Öğrencilerden S.B. ülkücü grubun kendilerine satırla saldırdığını ve kurtulmaya çalışırken çantasını düşürdüğünü söyledi.

Rektörlüğe giderek saldırganlar hakkında şikayette bulunduklarını anlatan S.B. “Sonrasında kampüste bulunan hastaneye gittik. Özel güvenlikler bir süre sonra telefonla arayarak çantamızı hastane önüne bırakılmış şekilde bulduklarını söyledi. Ancak çantamın içerisinde bazı eşyalar ve param çalınmış. Not defterim, kimliğim ve bir miktar param çantamda yoktu” dedi.

Öğrenciler, saldırganlar hakkında suç duyurusunda da bulunacaklarını açıkladı. (Ankara/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

İzmir'de demokrasi güçleri, yasağa karşı mitinge çağırdı

SONRAKİ HABER

Akar: Bedelli askerlikten 9 milyar 533 milyon lira gelir elde edildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa