Erdoğan'dan AKP'li vekillere: Fire olmaz

Erdoğan'dan AKP'li vekillere: Fire olmaz

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın anayasa paketiyle ilgili, "AK Parti'ye sonuna kadar güvenirim. Anayasa paketi Meclis'ten 330'un üzerinde geçecektir" dedi.

TBMM'deki ihtisas komisyonlarının üyelerini gruplar halinde kahvaltıya çağıran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son grup olarak komisyonlarda görevi olmayanlarla dün bir araya geldi. 

Hürriyet'ten Nuray Babacan'ın haberine göre, Erdoğan kahvaltıda AKP milletvekillerine TBMM’ye gönderilecek olan anayasa paketiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Erdoğan, "MHP ile AK Parti birlikte çok önemli bir uzlaşmaya imza attı. Ben MHP’nin genel tavrını olumlu buluyorum. Bu tavrı Genel Kurul’da da sürdüreceklerine inanıyorum. AK Parti’ye sonuna kadar güvenirim. Anayasa paketi, Meclis’ten 330’un üzerinde geçecektir. Bir sıkıntı olmayacağını düşünüyorum" dedi. Erdoğan, AK Parti'de fire olmayacağını da söyledi. 

'YALNIZ KALDIM DEMEDİM' 

Kahvaltıda, bazı milletvekilleri Cumhurbaşkanı’nın faizlerin düşürülmesi konusunda, 'Yalnız kaldım' sözlerini anımsatarak, "Biz sizin yanınızda olduk hep" dediler. Erdoğan ise, "Ben aslında orada ‘yalnız kaldım’ demedim. Bir yanlış anlaşılma söz konusu oldu. Ben ‘yalnız kalsam da’ faizlerin düşürülmesini savunacağım demek istedim. Çünkü faizler düşerse, yatırımlar artar, işsizlik azalır. Bu çok önemli. Ben son 5 yıldır bu faizlerin düşürülmesi konusunda ısrarcı oldum. Sonuna kadar da bunu savunacağım" ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)
 

www.evrensel.net