'Saatler geri alınsın' talebi imza kampanyasına dönüştü

'Saatler geri alınsın' talebi imza kampanyasına dönüştü

Bakanlar Kurulu kararıyla kış saati uygulamasına geçilmemesi ve saatlerin 1 saat geriye alınmamasına karşı imza kampanyası başlatıldı.

Saatlerin 1 saat geri alınmaması tepkiye yol açtı, kış saati uygulamasına geçilmesi için imza kampanyası başlatıldı. 

Türkiye’de 45 yıldır yürürlükte olan kış saati uygulamasından Bakanlar Kurulu Kararıyla geçtiğimiz ekim ayında vazgeçilerek önceki yılların aksine saatler 1 saat geri alınmamış ve yaz saati uygulaması kalıcı hale getirilmişti. Sabahın kör karanlığında yollara düşen çalışanların ve özellikle öğrencinin tepkisini çeken uygulama sosyal medyada da tepkilere neden oldu.  #Saatler1SaatGeriAlınsın hashtagi önceki gün Twitter’da Türkiye gündeminin ilk sırasına çıkarken, Change.org üzerinden başlatılan, “Saatler yeniden geri alınsın” başlıklı imza kampanyasına destek verenlerin sayısı da 40 bine yaklaştı. Change.org üzerinden başlatılan imza kampanyası metninde şu ifadelere yer verildi: 

“Sabahları gözümüz görerek emniyet içinde işimize okulumuza gidelim, enerji tasarrufu sağlansın, elektronik eşyalar şaşmasın, ithalat ihracat zaman farkından düşmesin diye bakanlar kurulu kararıyla saatler yeniden geri alınsın!” (İSTANBUL)

Son Düzenlenme Tarihi: 08 Aralık 2016 23:56
www.evrensel.net

4 yorum yapılmış

 1. DAMLA 10 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

  DOKUZDA ONDA İŞE BAŞLAYANA HAVA HOŞ. SABAHIN KÖRÜNDE İŞ BAŞI YAPANLARI VE KÜÇÜCÜK ÇOCUKLARI DÜŞÜNEN YOK. GÜYA ENERJİ TASARRUFUYMUŞ. GÜN IŞIYANA KADAR KAÇ SAAT BOYUNCA ELEKTRİKLER YANIYOR. E TABİ UYUYANLAR BUNUN FARKINDA DEĞİL.

 2. selçuk orhan 10 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 1

  bu niye bu kadar rahatsız ediyor sizi 55 bin kişi imza atmış bu ülkede 79 milyon kişi yaşıyor ve memnunuz amacınız ne arkadaş nasıl bir kesimsiniz biz memnunuz saat 4 te hava kararıyor çalışamıyoruz saatler geri alınınca saçma saçma paylaşım yapmayın

 3. geri alinmasin kat 10 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 1

  Kardesim biz sabahin korunde gitmiyoruz saatler geri alinmasin saat 8 de gidiyorum istemiyoruz saat maaat uygulamasi bjzi ilgilendirmemeli

 4. ÖZNUR 10 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 1  /  Beğenmedim 0

  SABAHIN KÖR KARANLIĞINDA YOLLARA DÜŞÜYORUZ. SABAH YEDİDE SABAH EZANI OKURKEN BİZ YOLA ÇIKIYORUZ. AKŞAM KARALIKTA GELİP SABAH KARANLIKTA GELİYORUZ. BİZDE İNSANIZ SİZLER GİBİ DOKUZ ONDA GÜN AŞIRI İŞ BAŞI YAPMIYORUZ. ÇALIŞANLARI VE OKUYAN ÇOCUKLARIMIZI DA DÜŞÜNÜN VE SAATLERİ GERİ ALIN

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.