Mülteci kampında bir gazeteci: Popal Arash

Mülteci kampında bir gazeteci: Popal Arash

Afganistan’da hedef haline gelen Afgan Gazeteci Popal Arash ülkesini terk etmek zorunda kaldı. Arash, Avusturya'da bir mülteci kampında kalıyor.

Yağtığı haberler nedeniyle Afganistan’da hedef olan BBC Afganistan Muhabiri Popal Arash ülkesini terk etmek zorunda kaldı.
El Diario gazetesinin haberine göre, Popal Arash eleştirel haberleri nedeniyle defalarca tehdit edildi, arabasına ateş açıldı ve sonunda ülkesini terk etmek zorunda kaldı.

Kabil’den Midilli’ye yolculuğu 31 gün süren Afgan gazeteci, bu yolculuğun genelini yürüyerek gerçekleştirdi. Arash 5 ülkeden geçerek yaptığı yolculuğunu şöyle anlatıyor: “Afganistan’dan Pakistan’a yürüyerek gittim. Oradan İran’a geçtim ve yolculuğumun büyük bir kısmını Türkiye’ye kadar yaya olarak sürdürdüm.”

Afgan gazeteci, şubat ortalarında feribotla Midilli’den Atina’ya ulaştı. Makedonya sınırında Idomeni duvarı örülmeden Yunanistan’dan çıkmayı başaran Arash, oradan Almanya’ya vardı; ancak burada Alman polisi tarafından tutuklandı. Almanya’dan Avusturya’ya gönderilen Arash, yaklaşık 1 yıldır Salzburg yakınlarındaki bu mülteci kampında kalıyor. (MEDYA SERVİSİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 08 Aralık 2016 23:08
www.evrensel.net
ETİKETLER Popal Arash