KESK'in 21. yılında mücadele kararlılığı

KESK'in 21. yılında mücadele kararlılığı

KESK'in 21. yılı Adana'da da kutlanırken, eylemde barış, özgürlük, laiklik ve emeğin birliği için mücadelenin sürdüğü vurgulandı.

KESK'in 21.yılı Adana Atatürk Parkı'nda pasta kesilerek kutlandı. KESK'in mücadele tarihi boyunca hayatını kaybedenler için yapılan saygı duruşunun ardından gökyüzüne balonlar uçuruldu .

Atatürk Parkı'nda KESK Adana Şubeler Platformu'nun yaptığı basın açıklamasına DİSK, CHP, HDP, EMEP, Alevi Dernekleri, Halkevleri destek verdi.

SES Eş Genel Başkanı İbrahim Kara, CHP Adana Milletvekili İbrahim Özdiş'in de katılmış olduğu açıklamayı katılımcılar adına KESK Dönem Sözcüsü Tonguç Özkan yaptı.

Özkan, KESK'in 21.yılında emek ve demokrasi mücadelesini kararlılıkla sürdürdüğünü söyledi.

"Demokrasiye, özgürlüğe, kardeşliğe, barışa ve eşitliğe yürüyüşümüz devam ediyor" diyen Özkan, KESK'in insanca bir yaşam mücadelesinin adı olduğunu ifade etti.

Sendikal hak ve özgürlükler mücadelesini demokrasi mücadelesinin ayrılmaz bir parçası  olarak gördüklerini belirten Özkan, KESK'in bu yüzden egemenlerin hedefi olduğuna dikkat çekti. Özkan, KESK'in barış, özgürlük, laiklik, emeğin birliği ve halkların kardeşliği için mücadele sözü veren kamu emekçilerinin sesi olduğunu kaydetti.

Özkan'ın konuşmasının ardından SES Eş Genel Baskanı İbrahim Kara, OHAL sürecinde AKP Hükümetinin çıkardığı kanun hükmünde kararnamelerle emekten, demokrasiden, barıştan yana tüm kesimleri teslim almaya çalıştığını vurguladı. AKP'nin antidemokratik, baskıcı, yaşam hakkını yok sayan, tek adam diktatörlüğüne doğru gittiğini, bedeller ödemiş olan KESK'in buna izin vermeyeceğini ve mücadeleyi sürdüreceğini belirtti. Açıklamanın ardından pasta kesildi ve halaylar eşliğinde 21.yıl kutlandı. (Adana/EVRENSEL)

www.evrensel.net
ETİKETLER KESKAdana