08 Aralık 2016 21:02

'İnşaatta ölen işçi delil bırakmamak için yakıldı' iddiası

Bağcılar'da bir işçinin, asansör boşluğuna düşerek yaşamını yitirdiği, şirket çalışanlarının delil bırakmamak için cenazeyi yaktığı iddia edildi.

'İnşaatta ölen işçi delil bırakmamak için yakıldı' iddiası

Paylaş

Eylem NAZLIER
İstanbul

İstanbul Bağcılar Demirkapı Mahallesinde kentsel dönüşüm kapsamında yıkımı gerçekleştirilen Albayraklar sitesinde bir işçinin asansör boşluğuna düşerek hayatını kaybettiği, firma çalışanlarının delil bırakmamak için 6'ncı kattan aşağı düşen işçinin cenazesini yaktığı iddia edildi. Polis ekipleri olay yerinde inceleme yaptı. Bağcılar Belediyesi ise ölen şahsın işçi olmadığını öne sürdü.

'YIKIMCILAR KAÇTI'

Evrensel'e konuşan Erkan Sevinç, cesedin asansör boşluğunda olduğunu belirtti. Cesedin yakıldığını söyleyen Sevinç şunları aktardı: "Sitedeki komşular yıkımcıların birkaç adamını koşarak kaçarken görmüşler. Tahmini delil bırakmamak için işçiyi yaktılar. Şu an olay yerine savcının gelmesi bekleniyor. Yıkım ruhsatı yok ve hiçbir tedbir alınmadan yapılan yıkımın kaçınılmaz sonu. Bu olaydan Bağcılar Belediyesi, Başak Aş, yıkımcılar sorumlu. Sigortasız işçi çalıştırıldığını  bildirdiğimiz halde inceleme yapmayan sigorta kurumu sorumlu" diye konuştu.

BAĞCILAR BELEDİYESİ: ÖLEN KİŞİ İŞÇİ DEĞİL

Bağcılar Belediyesi Basın Danışmanı Hakkı Kırkaya ise "Bölgede yıkım çalışması taşeron şirket tarafından yapılıyor. Ölen kişi işçi değil. Kayıp işçimiz yok. Şu an savcının incelemesi ve yıkım çalışmaları devam ediyor" dedi.

Duvar'ın haberine göre Bağcılar Yüzyıl Karakolundaki polisler “Şu an olay yeri ekibimiz Albayraklar sitesinde. Konuyla ilgili incelemelerimiz devam ediyor” dedi. (İstanbul/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Le Pen: Yasa dışı göçmenlerin çocuklarına eğitim yok!

SONRAKİ HABER

Oyak Renault’dan, 2018’de de rekor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa