Aladağ Belediye Başkanı: Herkes bilinçsizliğimizi gördü

Aladağ Belediye Başkanı: Herkes bilinçsizliğimizi gördü

Aladağ Belediye Başkanı Mustafa Gedik, yurt yangınındaki ihmallere değinerek 'Herkes yangın konusundaki bilinçsizliğimizi gördü' dedi.

Adana'da 11'i öğrenci 1'i eğitmen 12 kişinin yaşamını yitirdiği, 24 kişinin yaralandığı yurt yangının meydana geldiği Aladağ ilçesinin AKP'li Belediye Başkanı Mustafa Akgedik, ihmallere değindi.

Kozan Cumhuriyet Başsavcılığı'nın konuyla ilgili soruşturmasını sürdürdüğünü söyleyen Akgedik şöyle konuştu:

"Herkes, yurdun, milli eğitimin, itfaiyenin eksiğini, yangın konusundaki bilinçsizliğimizi gördü. Ben oradayken, son kata ulaşmak için çok mücadele ettik. Son kat çünkü yangının en yoğun yaşandığı kattı ve birileri 'içeride kimse yok' diyordu, birileri de içeride 10-11 kişinin olabileceğinden bahsediyordu. Israrla yukarıya girmeye çalıştık. Savcılık araştırıyor tabii bu konuyu, adli makamlara intikal etmiş. Burada kimin ihmalin var, kimin ihmali yok bunları değerlendiriyorlar. İhmali olanları mutlaka cezalandıracaklar. Burada, yangına müdahale edecek ekipman eksiğimiz var. Bunu Büyükşehir Belediyesi de görmüştür muhtemelen, çünkü 3'ncü kata çıkacak bir imkan bulamadık. Bir madencinin kovalı vinciyle son kata çıkıldı. Bunu gördük. Maalesef merdivenli ve kovalı itfaiye aracımız, yangın neredeyse bittiği sırada geldi. Bu, çok büyük bir eksiklik." (DHA)

www.evrensel.net