Tarım işçisi çocuk istismara uğradı, 11 yaşında doğum yaptı

Tarım işçisi çocuk istismara uğradı, 11 yaşında doğum yaptı

Cinsel istismar mağduru G.D'nin karın ağrısı şikayetiyle gittiği hastanede hamile olduğu ortaya çıktı. 11 yaşındaki tarım işçisi çocuk doğuma alındı.

Diyarbakır’ın Çınar ilçesi’nde karın ağrısı şikayetiyle hastaneye giden  11 yaşında olan G.D’nin hamile olduğu anlaşıldı. Getirildiği hastanede doğum yapan çocuk cinsel istismara uğradığını, korktuğu için kimseye bir şey söylemediğini belirtti.

Olayla ilgili hazırlanan fezlekede, G.D’nin ailesiyle birlikte tarım işçisi olarak gittikleri Sivas’ta bir kişinin verdiği meyve suyunu içtikten sonra bayıldığı, bu sırada cinsel istismara uğradığı ifadesi yer aldı.

4. sınıfa kadar okuduğunu daha sonra okulu bırakmak zorunda kaldığını söyleyen ve resmi kayıtlara göre 11, kendi beyanına göre 15 yaşında olan G.D “Biz Sivas'ta tek katlı bir evde kalıyoruz. Ben, iki abim S. ile M. ile aynı kalıyoruz. Kaldığımız yer eski bir okuldu. Abimler salonda, ben odada yatardım. Abime öğle yemeği götürüyordum. Yolda bir adam bana tasta meyve suyu verdi. Köyde bazı kimseler bize yiyecek ve içecek getiriyorlardı. O adam gittikten sonra meyve suyunu içtim, meyve suyunu içtikten sonra tadında bir tuhaflık olduğunu fark ettim. Uyandığımda başka bir yerdeydim, bana bunu yapan kişiden şikayetçiyim” dedi.

Fezlekede, küçük kızın doğumdan sonra yeniden ifadesi alınması istenirken, şüpheli olarak F.M. adlı bir kişi yer aldı. Fezlekeye göre, 15 Kasım'da ifadesi alınan istismar mağduru çocuk G.D.’nin devlet korumasına alındığı belirtildi. (KADIN SERVİSİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 08 Aralık 2016 11:43
www.evrensel.net