'Gazeteciler özgür değilken hiçbirimiz özgür değiliz'

'Gazeteciler özgür değilken hiçbirimiz özgür değiliz'

CHP Milletvekili Barış Yarkadaş, Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu'nun mesajını Meclis Genel Kurulunda okudu.

CHP’li Barış Yarkadaş Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu’nun mesajını Meclis Genel Kurulunda paylaştı.
CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, tutuklu bulunan  Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu’nun mesajını Meclis Genel Kurulunda okudu. 

Mesajında “Biz gazeteciyiz. Cezaevinde olmamız bu gerçeği değiştirmez” diyen Sabuncu, “İçeride de gazetecilik yapamaya devam ediyoruz. Bu haftanın konusu Adana Aladağ’da kaybettiğimiz çocuklarımızdı. Büyük bir facia yaşanıyor. 12 çocuğumuz ölüyor, 22 çocuğumuz yaralanıyor. Ve yaralı çocuklarımız iyileşmek için yattıkları yataklarında üşüyor. Televizyondaki görüntülerden de anlaşılıyor ki o evleri ısıtmayı dahi beceremiyoruz. Çocuklar başlarında bere ile yatıyor. Çünkü üşüyorlar. Basın bunları dile getirmek için var” ifadelerini kullandı. Sabuncu, “Bugün düşünceyi ifade etme özgürlüğünü kullandığı için cezaevinde olan herkes tüm yazarlar, gazeteciler özgürlüğüne kavuşana dek sorun hepimizin sorunudur. Tutuklu gazeteciler özgür değilken hiçbirimiz özgür değiliz” ifadeleri ile mesajını noktaladı. (MEDYA SERVİSİ)

www.evrensel.net