Los Vivancos ‘Born To Dance’ ile Türkiye’de

Los Vivancos ‘Born To Dance’ ile Türkiye’de

Vivancos kardeşlerin kurduğu Flamenko dans topluluğu Los Vivancos, yeni gösterileri 'Born To Dance' ile ilk defa Türkiye'ye geliyor.

Vivancos kardeşlerin kurduğu Flamenko dans topluluğu Los Vivancos yepyeni gösterileri ‘Born to Dance’ ile ilk kez Türkiye’de olacaklar. 

Los Vivancos kardeşler ailelerine dans ederek, enstrüman çalarak, akrobatik hareketler yaparak çocuk yaşlarda dans etmeye başladı. Delikanlı çağlarından itibaren Hollanda, Belçika, Londra, Quebec, İngiliz Kolombiyası, Fransa, İspanya gibi dünyanın birçok ülkesinde beraberce sahne almaya başladılar. 

Barselona konservatuvarında dans eğitimlerini tamamladıktan sonra Vivancos kardeşlerin her biri kendi bağımsız profesyonel deneyimlerini kazanmak üzere ayrı ayrı çalışmalara imza attılar. 2004 yılının sonlarına doğru tekrar bir araya geldi ve Flamenko dans toplulukları Los Vivancos’u kurdular. 

BAĞLILIK YEMİNİ: BİZİM YAZGIMIZ BİRLİKTE DANS ETMEK

Okuma yazmayı bile öğrenmeden enstrüman çalmaya başlayan, aynı kanı taşıyan, flamenko ateşiyle sahneleri yakan kardeşlerin dans yemini. “Eğer şahinin yazgısı göğün en yükseklerine uçmaksa, bizim yazgımız da birlikte dans etmek” diyen Los Vivancos çocukluklarından bu yana hep birlikte dans eden kardeşlerden oluşuyor. 

Los Vivancos üyeleri küçükken ailelerine yaptıkları gösterileri birlikte gittikleri Barselona dans konservatuarıyla profesyonel alana taşıdılar. Okul sonrası bir süre solo kariyer sürdüren kardeşler ayrı ayrı da başarılı çalışmalara imza attı. Eğitim hayatları Madrid’den Londra’ya, Vancouver’dan Hollanda’nın ünlü bale tiyatrosuna uzanan Los Vivancos üyeleri 2004’te bir araya gelip Los Vivancos’u kurdular ve o günden bu yana katıldıkları televizyon programları, festivaller, ABD, Hollanda, Belçika, İngiltere, Kanada, Kolombiya, Fransa ve İspanya’da gerçekleştirdikleri özel gösterileriyle izleyenlere unutulmaz ve keyifli anlar yaşattılar. 

Kardeşlik öykülerini anlattıkları ilk gösterileri “7 Hermanos” ile dünyayı dolaşan ve 30 ülkede milyonlarca kişiye ulaşan Los Vivancos, 2. gösterileri “Aeternum” ile sihirli bir atmosfer sunarak senfonik müzikler ile muhteşem bir flamenko şöleni sundu. 

2016 nisan ayında Madrid’te dünya prömiyeri yaptıkları ‘Born to Dance’ gösterisinde Los Vivancos, Metallica, Deep Purple, Leonard Cohen’in de içinde olduğu birçok klasikleşmiş şarkıyı, muhteşem dansları eşliğinde sunuyor. Born to Dance’te; Tap-dance, komedi ve dövüş sanatlarını, flamenko ile eşsiz bir şekilde harmanlayan Los Vivancos, yepyeni gösterilerinde dünyaca bilinen şarkıları ve de kendi bestelerini Joan Martorel ile üretirken, kayıtlarını Budapeşte Senfoni Orkestrası ile yaptılar. 9 yıl içinde ‘7 Hermanos’ ve ‘Aeternum’ ile bizleri masalsı yolculuklara çıkaran Los Vivancos yepyeni gösterileri ‘Born to Dance’ ile 10-11 Aralık’ta Tim Show Center’da. (KÜLTÜR SERVİSİ)

www.evrensel.net