'Kaçak saray' sözüne cumhurbaşkanına hakaret cezası

'Kaçak saray' sözüne cumhurbaşkanına hakaret cezası

10 Ekim katliamında yaşamını yitirenleri ananlar cezalandırılmaya devam ediyor. Yaşar Gökoğlu'nun 'Kaçak saray' sözü cumhurbaşkanına hakaret sayıldı.

10 Ekim katliamının ardından katliamla ilgili etkinliklere yönelik cezalandırmalar devam ediyor. Katliamda hayatını kaybedenlerin Adana’daki cenaze törenlerinde yapılan konuşmalar soruşturma konusu olmuştu. 12 Ekim 2015’te Uğur Mumcu meydanında yapılan cenaze töreninde anons için görevli olan Yaşar Gökoğlu oradaki konuşmasından dolayı Cumhurbaşkanı’na hakaret suçlaması ile caza aldı.  Bombalı saldırı ile ilgili “Kaçak Saraydaki iktidarlarını devam ettirmeye çalışmaktadır” dediği için hakkında Cumhurbaşkanı’na hakaret suçlaması ile soruşturma açılan ve mahkeme karşısına çıkan Gökoğlu bugün Adana 27’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada 1 yıl ceza aldı. 1 yıllık cezası 10 aya indirilen Gökoğlu’nun duruşmasında cezasının geri bırakılmasına karar verildi. 

KARARA İTİRAZ EDECEĞİZ

“Kaçak saray” ve “iktidarlarını devam ettirmeye çalışıyorlar” sözlerinden dolayı ceza alan Gökoğlu, her gün televizyonlarda konuşulan, siyasetçilerin dilinden düşmeyen bu sözlerin hakaret olarak kabul edilmesinin kabul edilemez olduğunu söyledi. Gökoğlu, kara itiraz edeceklerini söyledi. (Adana/EVRENSEL)


 

www.evrensel.net