Kargo kamyonu inşaat işçilerinin aracına çarptı: 4 ölü

Kargo kamyonu inşaat işçilerinin aracına çarptı: 4 ölü

Bursa’nın Orhangazi ilçesinde 4 kişinin öldüğü, 1 kişinin ağır yaralandığı kazada ölenlerin 3'ünün inşaat işçisi kardeşler olduğu belirlendi.

Bursa’nın Orhangazi ilçesinde 4 kişinin öldüğü, 1 kişinin ağır yaralandığı kazada ölenlerin 3'ünün kardeş oldukları belirlendi. Ölenlerden inşaat işçileri; hafif ticari araç sürücüsü 34 yaşındaki Mehmet Murat Durdu, 37 yaşındaki Ercan Durdu, 33 yaşındaki Mustafa Durdu ve 31 yaşındaki Murat Küçükoğlu olduğu tespit edildi.

Kaza, Orhangazi İlçesi Bursa Karayolu Küçük Sanayi Kavşağı yakınlarında meydana geldi. Bir kargo şirketine ait, 53 yaşındaki Ahmet Ahmetoğlu yönetimindeki kamyon bilinmeyen nedenle karşı şeride geçince  Mehmet Murad Durdu yönetimindeki  hafif ticari araçla çarpıştı. Yaklaşık 50 metre sürüklenen hafif ticari araçta bulunan Mehmet Murat Durdu, Ercan Durdu ve Mustafa Durdu kardeşler ile Murat Küçükoğlu öldü. Ölen kişilerin bir hafta önce Gaziantep’ten Orhangazi’ye geldikleri ve dış cephe ustası olarak Orhangazi İlçesi’ndeki inşaatlarda çalıştıkları belirlendi. Ölen 3 kardeşten Ercan Durdu’nun evli ve 2 çocuk babası, Murat Küçükoğlu’nun da evli ve 1 çocuk babası oldukları tespit edildi. Kazaya neden olan kamyon sürücüsü Ahmet Ahmetoğlu’nun ise yaralı olarak kaldırıldığı Bursa Devlet Hastanesinde yoğun bakımda tedavisinin sürdüğü kaydedildi. (DHA)
 

Son Düzenlenme Tarihi: 07 Aralık 2016 07:50
www.evrensel.net