Yenişehir’de belediyeye yönelik operasyon protesto edildi

Yenişehir’de belediyeye yönelik operasyon protesto edildi

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi Eş Başkanı Selim Kurbanoğlu ve Kayapınar Belediyesi Eş Başkanı Mehmet Ali Aydın’ın gözaltına alınması protesto edildi.

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi eş başkanlarının gözaltına alınması ve belediyeye yönelik baskın protesto edildi. Belediyenin hizmet binası önünde yapılan eyleme belediye meclis üyeleri ve çalışanları ile DBP ve HDP yöneticileri katıldı.

Eylemde konuşan Yenişehir Belediyesi Meclis Üyesi  Bahar Sevük baskınları ve gözaltıları kınadıklarını ifade ederek, belediye çalışanlarının bina içerisine girmesinin saatlerce engellendiğini ve özel kalem müdürlüğü ve eş başkanlık odalarının kapılarının kırıldığını ifade etti.

15 Temmuz darbe girişiminden bu yana başlatılan antidemokratik yönetim ve ülkeyi KHK’lerle yönetme biçimine dönüştüğünün altını çizen Sevük, “Bu uygulamalar halkın iradesini temsil eden yerel yönetimlerin seçilmişlerine kadar uzanmıştır. Eş başkanların tutuklanması ve yerel yönetimlere yapılan kayyım atamalarının yasal ve hukuksal dayanağı olmadığı gibi toplumsal karşılığı da yoktur. Yenişehir ve Kayapınar Belediye eş başkanlarımızın gözaltına alınmasını kınıyoruz. Eş başkanlarımız derhal serbest bırakılsın” diye konuştu. (DİHABER)

www.evrensel.net
ETİKETLER YenişehirBelediye