Putin'den Erdoğan'a 'Türk Akımı' teşekkürü

Putin'den Erdoğan'a 'Türk Akımı' teşekkürü

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Başbakan Binali Yıldırım'dan Erdoğan'a Türk Akımı anlaşması sebebiyle teşekkürlerini iletmesini istedi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Başbakan Binali Yıldırım Moskova'da bir araya geldi. 1 saat 15 dakika süren Putin'in görüşme sırasında Türk Akımı anlaşması sebebiyle Erdoğan'a teşekkür ettiği belirtildi.

Sputnik'in haberine göre Türk Akımı'nın Rusya ve Türkiye'nin gerçekleştirmeyi planladığı en büyük projelerden biri olduğunu ifade eden Putin, "Bunun dışında birçok ortak çalışmaya da imza atıyoruz. Moskova'ya yaptığınız bu ziyaretin, Türkiye Cumhurbaşkanı ile yapacağımız zirvenin temelini oluşturacağını düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Yıldırım'ın Moskova ziyareti sırasında iki ülke arasındaki ticaret hacmindeki düşüş nedeniyle yaşanan olumsuz trendin tersine çevrilmesi için yoğun çaba sarf edileceğini düşündüğünü vurgulayan Rus lider, "Rusya Başbakanı Medvedev ile kapsamlı görüşmeler yaptığınızı biliyorum. Türk-Rus işbirliğinde neredeyse tüm alanlarda ilişkilere yeniden başlanmasından memnuniyet duyuyorum" diye ekledi. (HABER MERKEZİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 06 Aralık 2016 21:41
www.evrensel.net