Merkez Bankası: Dolar bozdurma kampanyasını destekliyoruz

Merkez Bankası: Dolar bozdurma kampanyasını destekliyoruz

Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın dövizi Türk lirasına çevirme çağrısını desteklediklerini söyledi.

Döviz karşısında TL’deki değer kaybına ilişkin Merkez Bankası’ndan açıklama geldi. Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya, “Yerel paranın değerinin korunması, ticari işlemlerde ana değişim aracı olarak kullanılması ve finansman kararlarında Türk lirasının esas alınması son derece önemli. Buradaki yaklaşımı Merkez Bankası olarak destekliyoruz. Merkez Bankası'nın temel amacı olan fiyat istikrarının sağlanması, Türk lirasının değerini ve kullanımını destekleyecek en büyük çaba” diyerek Cumhurbaşkanı Erdoğan’a destek verdi.

Merkez Bankası Başkanı, döviz kurundaki dalgalanmanın 2017'de enflasyona etkisi olup olmayacağıyla ilgili de “Yakın dönemde yaşanan döviz kuru hareketlerinin 2017 yılı birinci çeyreğinden itibaren enflasyon üzerinde etkili olacağını değerlendiriyoruz. Ancak bu etkinin büyüklüğü ve zamanlaması, iktisadi faaliyet, kur oynaklığı, beklentiler gibi birçok faktöre bağlı olarak şekillenecektir. Son dönemdeki döviz kuru gelişmeleri ve vergi ayarlamalarına rağmen gıda fiyatlarındaki olumlu görünüm ve iç talepteki ılımlı seyir nedeniyle yüzde 7,5 olan 2016 yıl sonu enflasyon tahminimizi korumaktayız” ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net

1 yorum yapılmış

  1. ömer tekin 10 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    haber niteliğinde yorum sizlere
    keşke dolar bozdurana hep kampanya yapsalar geçen hafta patronun banka taksidini ödemek için aldığım bin doların bozdurma makbuzunu lpgyedekparca.com sitesine gönderdim atiker servislerinin 200 tl istedikleri karbüratörlü beyini bu gün bedava gönderdiler araba gaz parçası ihtiyacı olanlara tavsiyemdir.

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.