Çiğdem Toker'in SADAT A.Ş yazısına erişim engeli getirildi

Çiğdem Toker'in SADAT A.Ş yazısına erişim engeli getirildi

Cumhuriyet gazetesi yazarı Çiğdem Toker’in ‘SADAT A.Ş’ başlıklı yazısına erişim engeli getirildi.

Gayrı nizami harp, ileri muharebe ve tahrip gibi askeri eğitimler veren ilk özel şirket SADAT A.Ş'nin kontrgerilla faaliyet yürüttüğü iddialarına ilişkin tartışmalar sürüyor. Lice’deki bir köyü yakma iddiasıyla gündeme gelen ve kendilerini ‘askeri danışmanlık şirketi’ olarak tanıtan SADAT A.Ş’nin Yönetim Kurulu Başkanı emekli Tuğgeneral Adnan Tanrıverdi, Özgür Suriye Ordusu ile görüştüklerini kabul etmiş ve “Onlar yardım talep etti biz de devlete ilettik” demişti.

Cumhuriyet gazetesi yazarı Çiğdem Toker bugün yayınlanan yazısında konuya değinerek “Bir okurumun mesajıyla haberdar oldum. Sadat A.Ş. başlığını taşıyan 11 Temmuz 2016 tarihli yazıma, gazetemizin internet sitesinden artık erişilemiyormuş.  Gerçekten de yazıyı okumak isterseniz, tıkladığınız sayfada, “İstanbul 5. Sulh Ceza Hâkimliği’nin kararı gereği yayından kaldırılmıştır” ibaresi çıkıyor. Bu kararın başvurucusunu ve hukuksal gerekçesini biliyor değilim” dedi.

Yazı, daha sonra Erdoğan’ın danışmanlığına getirilen özel harpçi emekli Tuğgeneral Adnan Tanrıverdi’nin kurduğu ve kendi internet sitesinde gayri nizami harp kursu verdiğini duyuran şirketi anlatıyordu.

Toker, SADAT A.Ş’nin kendi web sitesinde yer alan danışmanlar bölümünün de kaldırıldığını anlatıyor. Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Nevzat Tarhan’ın psikolojik savaş alanında, Prof. Mehmet Zelka’nın da ekonomi alanında şirkete danışmanlık verdiği web sitesinde belirtiliyordu. (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net