İhraç edilen emniyet amiri 55 kilo esrarla yakalandı

İhraç edilen emniyet amiri 55 kilo esrarla yakalandı

Adana'da meslekten ihraç edilen Emniyet Amiri Emre E. ve arkadaşı E.E., Sakarya TEM gişelerinde otomobillerinde 55 kilo esrar ile yakalandı. 

Sakarya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube (KOM) ekipleri, doğu illerinden batıya uyuşturucu sevkiyatı yapılacağı bilgisine ulaşınca harekete geçti. TEM'in Arifiye gişelerinde hazır bulunan ekipler, şüphe üzerine İstanbul plakalı bir lüks bir otomobili durdurdu. Polis, aracın bagajındaki iki bavulun içinde 55 kilo esrar ele geçirdi. Otomobilde bulunan Emre E.'nin Adana Emniyet Müdürlüğü'nde emniyet amiri olarak görev yaparken bu yıl meslekten ihraç edildiği ifade edildi. Gözaltına alınan Emre E. ve arkadaşı E.E. sorguya alınmak üzere Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Meslekten ihraç edilen emniyet amiri Emre E. ve arkadaşı E.İ, sağlık kontrolünün ardından adliyeye sevk edildi.Emre E. ve arkadaşı E.İ, çıkartıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.  

Olayda kullanılan otomobilin Adana'daki bir araç kiralama şirketinden kiralandığı, uyuşturucu sevkiyatının ise Adana'dan İstanbul'a yapıldığı öğrenildi. (DHA)
 

www.evrensel.net