NBA’de Michael Jordan’dan sonra bir ilk

NBA’de Michael Jordan’dan sonra bir ilk

Russell Westbrook, Oklahoma- New Orleans maçında bir triple-double daha yaparak NBA tarihinde Michael Jordan'dan sonra bir ilki gerçekleştirdi

NBA’de New Orleans Pelicans’ı evinde 101-92 mağlup eden Oklahoma City Thunder galibiyet serisini 5 karşılaşmaya çıkardı.

Oklahoma City Thunder’ın yıldızı, New Orleans Pelicans karşısında bir triple-double’a daha imza atarak Michael Jordan’dan sonra bir ilki başardı. Karşılaşmanın yıldızı, 28 sayı 17 ribaunt ve 12 asistle Russell Westbrook oldu. Üst üste 5’inci, sezonun 10’uncu, kariyerinin 47’nci triple-double’ına imza atan Westbrook, Michael Jordan’dan sonra art arda 5 maçta da triple-double yapan ilk NBA oyuncusu olmayı başardı. Michael Jordan, 1989 yılında üst üste 7 maçta triple-double yapmıştı.

WESTBROOK NBA TARİHİNE GEÇTİ

28 yaşındaki Westbrook ayrıca; Oscar Robertson, Wilt Chamberlain ve Michael Jordan’dan sonra 5 maçlık triple-double serisine imza atan 4’üncü oyuncu olarak NBA tarihine geçti.

Bu sezon 21 karşılaşmada 10 triple-double yapan Westbrook, 1961-62 sezonunda 12 maçta bunu başaran Robertson’dan sonra bir sezonda 10 triple-double’a en hızlı ulaşan 2’nci isim oldu. (SPOR SERVİSİ)

www.evrensel.net