05 Aralık 2016 21:20

Yasin Börü davası ertelendi

Kobanê eylemleri sırasında çıkan olaylarda hayatını kaybeden Hür Dava Partisi üyelerinin davasında tahliye çıkmadı. Duruşma 28 Aralık'a ertelendi.

Paylaş

Diyarbakır'da 2014 yılında yaşanan 6-8 Ekim Kobanê eylemleri sırasında Hür Dava Partisi üyeleri Yasin Börü, Ahmet Dakak, Riyat Güneş ve Hasan Gökgüz'ün uğradıkları saldırı sonucu öldürülmesi, Yusuf Er'in de yaralanmasına ilişkin 19'u tutuklu 41 sanık hakkında açılan dava duruşması, Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülmeye devam edildi.

Duruşmada sanık ve müşteki avukatları hazır bulundu. Polis geniş güvenlik önlemleri aldığı duruşmaya, çok sayıda izleyici katıldı.

Avukatlar, tutuklu müvekkillerinin hiçbirinin olay esnasında orada olmadığı, bazılarının daha önce polise taş attıkları gerekçesi ile gözaltına alınıp tutuklandıklarını söyledi. 

Yaşanan olaylarda sadece Yasin Börü ve arkadaşlarının değil, 50’ye yakın kişinin yaşamını yitirdiğini hatırlatan avukatlar, olayın görüntülerinin olmamasının manidar olduğunu ifade etti. Avukatlar, sanıkların tahliye edilmesini talep etti.

Söz alan müşteki avukatları da, HDP Eş Genel Başkan Selahattin Demirtaş hakkında Kobanê eylemleriyle ilgili çıkan suçlamalara değindi ve dosyaya eklenmesini talep etti. 

Sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar veren mahkeme heyeti, bir sonraki duruşmayı 28 Aralık tarihine erteledi. (DİHABER)

ÖNCEKİ HABER

Bursa’da şantiyede yangın: 1 işçi yaşamını yitirdi

SONRAKİ HABER

Süper Lig’de 34. hafta: Takımların hedefleri ve tüm ihtimaller

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa