Varto’da yaralanan 2 HPG’li Muş’a sevk edildi

Varto’da yaralanan 2 HPG’li Muş’a sevk edildi

MUŞ’un Varto ilçesi kırsalında dün akşam saatlerinde çıkan çatışmada yaralı olarak yakalandığı belirtilen 2 HPG’li Muş Devlet Hastanesine sevk edildi. Yarılılardan Leyla Sonkur’un durumunun ağır olduğu belirtildi.Muş Vali Vekili Çetin Kılınç yaptığı yazılı açıklamada, Yılanlı köyü ve Gü

MUŞ’un Varto ilçesi kırsalında dün akşam saatlerinde çıkan çatışmada yaralı olarak yakalandığı belirtilen 2 HPG’li Muş Devlet Hastanesine sevk edildi. Yarılılardan Leyla Sonkur’un durumunun ağır olduğu belirtildi.
Muş Vali Vekili Çetin Kılınç yaptığı yazılı açıklamada, Yılanlı köyü ve Güllüce köyünde çatışmada yaşandığı belirtti. Yaşanan çatışmada 2 gerilla yaralı bir gerillanın ise sağ yakalandığı ifade edilen açıklamada, yaralı gerillaların Muş Devlet Hastanesine kaldırıldığı bildirildi. Hastaneye sevk edilen 2 HPG’liden Leyla Sonkur’un durumunun ağır olduğu belirtildi.
Yaralıların hastaneye getirilmesinden sonra aralarında BDP Muş İl Başkanı Fatih Barutçu, Varto Belediye Başkanı Gülşen Değer’inde aralarında bulunduğu çok sayıda kişi, hastane önüne gitti. Diğer yandan Irak sınır şeridi üzerinde bulunan Şırnak’ın Cudi dağında dün başlatılan askeri operasyon genişletilerek sürdüğü belirtildi. Operasyona havadan destek veren Kobra helikopterlerinden bombalar atılırken, Hisar taburundan ise Hisar Çağlayan bölgesinden ateşler açıldığı bildirildi.
Hakkari’nin  Yüksekova ilçesinde polisin, bir kamyoneti taraması sonucu 3 kişi yaralandı.
Edinilen bilgiye göre, Yüksekova Yeni Mahalle’de Cengiz Tosun yönetimindeki kamyonetin durmaması üzerine polisler aracı yaylım ateşine tuttu. Olayda araç sürücüsü Cengiz Tosun, Yücel Tosun ve Tayfun Tarla, vücutlarının çeşitli yerlerinden yaralandı. Yaralılar Yüksekova Devlet Hastanesinde ilk tedavileri yapıldıktan sonra Hakkari ve Van’a sevk edildi. (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net