SİYAD yeni yönetimini seçti

SİYAD yeni yönetimini seçti

Sinema Yazarları Derneği, Olağan Genel Kurulunda yeni yönetimini oyladı

Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) önceki gün yapılan Olağan Genel Kurulunda yeni yönetimini seçti. Tül Akbal Süalp, başkanlığını sürdürüyor.

Yönetim Kurulu, genel kuruldan sonra kendi içinde yaptığı iş bölümünde Tül Akbal Süalp’ı  yeniden başkan, Okan Arpaç’ı yeniden başkan yardımcısı, Kaya Özkaracalar’ı yeniden genel sekreter, Ali Deniz Şensöz’ü ise sayman olarak seçti, Ayça Çiftçi’yi basınla ilişkiler ile görevlendirdi. 

SİNEMA YAZARLARI SAHTE ‘EMEK’E GİTMEYECEK

SİYAD Genel Kurulu, Karaköy’deki TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent konferans salonunda, üyelerin yoğun katılımı ile gerçekleştirildi. Yayınlanan Genel kurulda sonuç bildirgesi SİYAD’ın, Ülkemizde basına yönelik baskılar ve ifade özgürlüğüne yönelik ihlaller dahil olmak üzere insan haklarına yönelik ihlallerin karşısında tavır almayı, Türkiye’de sinemanın sansür, sinema emekçilerinin çalışma koşulları, tekelleşme dahil olmak üzere sorunlarına işaret etmeyi, bu sorunlara karşı mücadele bağlamında sinema sektörü bileşenleri ile dayanışma içinde olmayı kararlaştırdı. 

Emek Sineması’nın yıkılmasına karşı yürütülen mücadelenin kararlı bir bileşeni olmayı sürdürüleceği belirtilen bildirgede “Bu çerçevede sahte ‘Emek’ sinemasındaki etkinliklere katılmama kararını teyit eder” denildi. 

SİYAD’ın Yedek üyeleri ise Janet Barış, Senem Erdine, Çağdaş Günerbüyük, Yusuf Güven, Gözde Onaran. (KÜLTÜR SERVİSİ)

www.evrensel.net
ETİKETLER SİYAD