Boşanmak istediği eşi tarafından vuruldu

Boşanmak istediği eşi tarafından vuruldu

İzmir Dikili'de eşinden boşanmak isteyen kadın av tüfeğiyle omzundan yaralandı

İzmir'in Dikili ilçesi'nde şiddet gördüğü için boşanmak istediği eşi 48 yaşındaki Hüsnü G. tarafından ölümle tehdit edilince İstanbul'daki yakınlarının yanına giden 45 yaşındaki Canan G., bu kentte de eşinin kendisini bulup darp etmesi üzerine tekrar kaçmaya başladı. Canan G., Dikili'deki ailesini ziyarete geldiğinde, eşinin pompalı tüfekli saldırısına uğradı. Sol kolundan yaralanan kadın,saldırınınardından tutuklanan Hüsnü G.'nin cezaevinden çıkıp kendisini öldürmesinden korkuyor.

Dikili'nin Bademli Mahallesi'nde oturan Canan G., 3 yıl kadar önce şiddet gördüğünü belirttiği eşi Hüsnü G.'den boşanmaya karar verdi. Mahkemeye başvuran Canan G. eşi tarafından tehdit edilmeye başlayınca, İstanbul'daki yakınlarının yanına gitti. İzini kaybettirmek isteyen Canan G.'yi İstanbul'da bulan Hüsnü G., kadını darp etti. Daha sonra İstanbul'dan Çeşme'ye giden Canan G., izini kaybettirip bir otelde temizlik görevlisi olarak çalışmaya başladı. Boşanmak istediği eşi tarafından öldürülmekten korkan kadın, bir süre kaçmayı başardı.

ORMANLIK ALANDA KONUŞMAK İSTEDİ

Canan G.'nin ailesini görmek için Bademli'ye gittiğini öğrenen Hüsnü G., Canan G.'den kendisiyle gelmesini belirterek ormanlık alanda konuşmak istediğini söyledi. Canan G., konuşacak bir şey olmadığını belirtip Hüsnü G. ile gitmek istemediğini söyledi. Bunun üzerine çılgına dönen Hüsnü G., havaya av tüfeğiyle iki el ateş etti. Canan G, ve ablası, çevredekilerden yardım istedi, ancak Hüsnü G.'nin elinden tüfek alınamadı. Daha sonra Hüsnü G., minibüse girip av tüfeğini Canan G.'ye doğrultarak ateş etti.

Neye uğradığını şaşıran Canan G., son bir hamleyle kendini koltuğun arkasına attı. Ancak tüfekten çıkan saçmalar talihsiz kadının sol omzunu parçaladı. Çevredekilerin haber vermesi üzerine gelen sağlık görevlileri, ilk müdahale ardından Canan G.'yi ambulansla Çiğli Devlet Hastanesi'ne kaldırdı. Ağır yaralanan Canan G., tedavi altına alındı ve hayati tehlikeyi atlattı. Olaydan sonra kaçan Hüsnü G., jandarmaya teslim oldu, sevk edildiği adliyede tutuklandı.

TEK İSTEĞİ HUZURLU BİR HAYAT 

Kardeşinin gözü önünde yaralandığını dile getiren Bahriye Dost, "Olayın şokunu uzun süre atlatamadık. Kardeşim ölümden döndü. Muhtemelen sol kolunu bir daha kullanamayacak. Son anda yaptığı hamle hayatını kurtardı. Şu an hastanede ama büyük korku içinde. Boşanmak istediği kişinin her an gelip kendisine zarar vereceğini düşünüyor" dedi. Tek isteğinin huzurlu bir hayat olduğunu söyleyen Canan G., "Eğer serbest kalırsa gelip beni öldürebilir. Çok korkuyorum. En ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum. Artık kadına yönelik şiddet son bulsun. Benim tek isteğim kendi halinde huzurlu bir hayat" diye konuştu. (İzmir/DHA)

Son Düzenlenme Tarihi: 05 Aralık 2016 10:15
www.evrensel.net