Ogün Samast işkence gördüğünü iddia etti

Ogün Samast işkence gördüğünü iddia etti

Hrant Dink cinayeti tetikçisi Ogün Samast, cezaevinde işkence gördüğünü iddia ederek nakil talebinde bulundu.

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink cinayetinin tetikçisi Ogün Samast, Silivri 9 No’lu L Tipi Kapalı Cezaevi'nde 'FETÖ’cü gardiyanlar tarafından işkence gördüğünü iddia etti. Samast, ‘Beni öldürecekler’ iddiasında bulunarak başka cezaevine nakil istedi.

Mahkeme Başkanı Canel Rüzgar da Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'na yazı yazarak Samast’ın cezaevinde ölümle tehdit edilip dövüldüğü iddiasını bildirdi, Samast’ın uzun süre kaldığı Kocaeli F Tipi Cezaevine ya da daha güvenlikli bir yere nakli için talepte bulundu.

Vatan'dan Çağdaş Ulus'un haberine göre, Ogün Samast’ın eşi Selma Samast, eşinin 'FETÖ’den tutuklu olan sanıklarla ve Dink soruşturmasında yargılanan kamu görevlilerinden Ali Fuat Yılmazer ve Ramazan Akyürek’in kaldığı Silivri 9 No’lu L Tipi Cezaevi'nde bulunduğu için tedirgin olduğunu söyledi. (DHA)

www.evrensel.net

0 yorum yapılmış

    Yorum yapın

    Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.