Engelli sporcu, termik santrali protesto etmek için koştu

Engelli sporcu, termik santrali protesto etmek için koştu

Bartın'da milli sporcu 55 yaşındaki Kemal Özdemir, kent merkezinden, Amasra İlçesi'ne kadar koşarak, termik santrali protesto etti.

Amasra İlçesi'ne yapılması planlanan termik santrali protesto etmek isteyen Özdemir, kent merkezinden Amasra İilçesi'ne kadar koştu. 9 yaşında geçirdiği tren kazasında sol kolunu kaybeden ve 2008 Pekin Olimpiyatları'nda Türkiye'yi temsil eden engelli milli sporcu Özdemir'e Bartın Platformu üyeleri de destek verdi. Platform üyeleri araçlarıyla Özdemir'i koşununun biteceği yere kadar takip ettiler. Soğuk havada koşusunu sürdüren Özdemir, 11 kilometrelik mesafeyi 45 dakikada tamamladı. Yoldan geçen sürücülerde klakson çalarak Özdemir'e destek verdi.

Amasra'nın Türkiye'den cennet köşelerinden biri olduğunu belirten Özdemir, "İlçeye termik santral yapılmamasını istiyoruz. Amasra, balığı, salatası tarihi ve doğasıyla 3 binlik yıllık tarihi barındırıyor. Buraya yapılacak santral burayı tamamen bitirecektir. Bende buna dikkat çekmek için kent merkezinden Amasra'ya kadar koştum. İnsanların sağlıklı yaşam haklarına saygı gösterilmesi gerekir. Amacımız cennetten bir parça olan Amasramızı kurtarmak" dedi. (DHA)
 

www.evrensel.net