04 Aralık 2016 13:02

Putin: Tek kutuplu bir dünya kurma girişimleri 

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ‘Tek kutuplu bir dünya kurma girişimleri çöktü. Durum değişiyor ve küresel denge yeniden oluşmaya başlıyor’ dedi.

Paylaş

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rus NTV televizyonuna verdiği mülakatta, “Tek kutuplu bir dünya kurma girişimleri çöktü. Durum değişiyor ve küresel denge yeniden oluşmaya başlıyor” ifadelerini kullandı. 

Rus NTV televizyonunda yayınlanan İtogi Nedeli programı için İrada Zeynalova'ya mülakat veren Putin, şunları söyledi: "Bu kaçınılmaz bir şey. Tek kutuplu dünya düzeni kurma girişimleri başarısız oldu. Artık farklı bir zamanda yaşıyoruz. Rusya her zaman, kendi çıkarlarımızı korurken başkalarınınkini de saygı duyulması gerektiği görüşüne bağlı kaldı. Tüm meslektaşlarımızda ilişkilerimizi bu şekilde kuracağız." 

Putin'e, Batı'nın, NATO'nun 1999'da Yugoslavya'yı bombaladığı ve 1995'te Bosna Hersek'te operasyon düzenlediği dönemde Moskova'nın askeri krizlerin nasıl çözülmesi konusunda söylediklerini neden dinlemek istemediği şeklindeki bir soru da yöneltildi. Putin soru karşısında, "Bunun çok basit bir cevabı var: Sadece yeterince yüksek çıkan sesler dinlenir. Bu durum değişiyor. Partnerlerimizin artık uluslararası hukuka bağlı kalmayı tercih ettiği bir sır değil. Zira küresel denge yeniden sağlanıyor" diye konuştu. (DIŞ HABERLER)
 

ÖNCEKİ HABER

Erdoğan'dan vekillere: ByLock'çu varsa partiden temizleyin

SONRAKİ HABER

Erdoğan’dan ihracatçılara kıyak: Kambiyo vergisi muafiyeti Resmi Gazete'de

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa