HDP’li Botan: "Kirli Politikalarını Teşhir Etmek Zorundayız"

HDP’li Botan: "Kirli Politikalarını Teşhir Etmek Zorundayız"

HDP Koceli İl Örgütü'nün düzenlediği toplantıda konuşan HDP Van Milletvekili Lezgin Botan gündeme dair açıklamalarda bulundu

HDP Koceli İl Örgütü tarafından düzenlenen Danışma Toplantısı’na katılan HDP Van Milletvekili Lezgin Botan, "Biz meclise yapışmış değiliz, derdimiz koltuk değil fakat onların kirli politikalarını teşhir etmek zorundayız, o yüzden meclisteyiz. Ama bu tartışmayı halkımızla sürdüreceğiz, kararı halkımız verecek" diye konuştu. 

Kocaeli'nin yanı sıra HDP'nin Sakarya, Bolu ve Düzce il ve ilçe örgütlerinden de katılımın olduğu Danışma Toplantısı Tanyıldız Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıya ev hapsinde olduğu için görüntülü mesaj gönderen HDP Kocaeli İl Eş Başkanı İbrahim Ergin konuşmasında, “HDP’nin yöneticilerini cezaevine atarak Kürt halkının iradesini kırmak istediler. Bizler mücadele etmeye devam edeceğiz” mesajını iletti. 

"MUTLAKA KAZANACAĞIZ"

Programın açılış konuşmasını yapan İl Eş Başkanı Ayten Yılmaz, "Ülkenin bütün renkleriyle, bütün farklılıklarıyla bir araya gelmemiz AKP diye bir partinin kalmayacağını gösterdi. Bizler Kocaeli’de bütün baskılara, katliamlara karşı direnmeye devam edeceğiz. Son sözü biz söyleyeceğiz ve mutlaka kazanacağız" ifadelerini kullandı.

Danışma Toplantısı öncesi konuşan HDP Van Milletvekili Lezgin Botan, halka karşı büyük suçların işlendiğini belirterek, "Zindanlardan onlar korksun, bizim ayakkabı kutularına, gemiciklere sığdıramadığımız paralarımız yok. Bizim değerlerimiz daha farklı. Emeği, barışı ve özgürlüğü savunursanız bunları göze alırsınız. Ama son sözü her zaman direnenler söylemiştir. Ortadoğu değişirken; Kürt halkı, devrimciler ve demokratik güçler dimdik ayaktadır. Halka karşı büyük suçlar işlediler, korkuları bundandır" dedi. 

"MECLİS HÜKÜMSÜZ DURUMDADIR" 

Meclise yapışmadıklarını, dertlerinin koltuk olmadığını belirten Botan, "Her birimiz bir ilçe eş başkanı gibi, il eş başkanı gibi, bir milletvekili gibi çalışacağız. Böyle çalıştıkça bizler kazanacağız. Önemli olan firavunlara karşı, Musa olabilmektir. Asla ve asla başaramayacaklar, biz kazanacağız. Meclis itibarsız, hükümsüz ve yetkisiz durumdadır. Erdoğan'ın seçtiği muhtarlar meclisi bile parlamentodan daha yetkili durumdadır. Biz meclise yapışmış değiliz, derdimiz koltuk değil fakat onların kirli politikalarını teşhir etmek zorundayız, o yüzden meclisteyiz. Ama bu tartışmayı halkımızla sürdüreceğiz, kararı halkımız verecek" dedi. 

EMEP ve SYKP üyelerinin de katıldığı Danışma Toplantısı, üyelerin konuşmalarıyla devam etti. (Kocaeli/EVRENSEL)

Son Düzenlenme Tarihi: 03 Aralık 2016 18:01
www.evrensel.net