02 Aralık 2016 22:11

Başbakan bu sefer de KOBİ'leri teskin etti

Başbakan Binali Yıldırım KOBİ temsilcilerine "Vatandaşlarımız sakin olsun, İnşallah 2017 bu yıla göre daha iyi olacak"diye teskin etti

Paylaş

Patron dünyasına, önceki gün, ‘sorun yok’ mesajı veren Başbakan Binali Yıldırım dün de KOBİ temsilcilerini teskin etti. Yıldırım, ekonomideki dalgalanmalara ilişkin olarak, “Vatandaşlarımız sakin olsun, buların hepsi gelip geçecek. İnşallah 2017 bu yıla göre daha iyi olacak. Hesaplarımızı, bütçemizi buna göre yaptık” dedi. Önemli bir projelerinin olduğunu iddia eden Yıldırım, “Esnafımızı ve işvereni rahatlatacak olan bu projeyi de önümüzdeki günlerde açıklayacağız” diye konuştu.

Kobi’ler için nefes kredisi lansmanında konuşan Başbakan Yıldırım, Türkiye ekonomisinin ve  finans sektörünün güçlü olduğunu öne sürerek ‘küresel şartları dikkate alarak’ gereken tedbirleri gecikmeden aldıklarını söyledi. 

Yıldırım, Şunun bilinmesinde fayda var, Türkiye bugün yaşadığımız şartların daha ağır şartlarını yaşadı. 2006’da atlattık, 2008-2009 küresel krizi bizi “Teğet geçti”. 2013 Gezi olaylarında yine benzer bir süreç yaşadık, bunu da atlattık. 15 Temmuz gibi emsali dünyanın hiçbir yerinde görülmemiş bir felaketten ülke döndü. Bu krizi de atlattık. ABD seçimlerinden sonra başlayan bu sürecin, gelişmekte olan ülkelerin tamamında bir olumsuz etkileri oldu, bu etkilerin geçici olduğunu biliyoruz. Vatandaşlarımız sakin olsun, buların hepsi gelip geçecek. İnşallah 2017 bu yıla göre daha iyi olacak. Hesaplarımızı, bütçemizi buna göre yaptık. Kamu yatırımları için 80 milyara yakın bir kaynak aktardık. 2008-2009 krizinin ülkemizi teğet geçmesinin ardında da bu yatırımlara hız verilmesi vardı” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Yeni vergilerle kriz aşılamaz!

SONRAKİ HABER

Er Mektubu Görülememiştir

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa